Menu

Nasz Patronat. B2Run na Arenie Gliwice

19 września 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. B2Run na Arenie Gliwice
25 września w Gliwicach (wtorek) odbędzie się pierwsza na Śląsku i druga w Polsce edycja wydarzenia z cyklu B2Run. Start i metę 5-kilometrowego biegu zlokalizowano na płycie nowo otwartej Areny Gliwice, a trasę wytyczono w okolicach obiektu. Do wydarzenia, które nie jest typową imprezą biegową, a okazją do integracji pracowników, zgłosiły się już pierwsze firmy. Nasz Portal WSZYSTKOOBIEGANIU.PL jest partnerem B2Run.

B2Run to międzynarodowy cykl wydarzeń integracyjno-biegowych, zapoczątkowany przed 14 laty w Niemczech. Pierwszą w Polsce imprezę pod tym szyldem zorganizowano w czerwcu w Gdańsku. 25 września pracownicy rozmaitych przedsiębiorstw po raz pierwszy wspólnie pobiegną na Śląsku. Start i meta zlokalizowana będzie na płycie nowo otwartej Areny Gliwice. Dla większości uczestników będzie to zapewne pierwsza okazja, by zagościć w jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów w Polsce, mogącego pomieścić ponad 17 000 widzów, w dodatku w roli czynnego uczestnika zawodów. Pięciokilometrowa trasa, możliwa do przebycia dla każdego, została wytyczona w bezpośrednim sąsiedztwie hali, m.in. w odnowionym Parku im. Bolesława Chrobrego.

Udział w imprezie potwierdziły już pierwsze firmy. Podczas B2Run startujący reprezentują bowiem „barwy” swojego przedsiębiorstwa, a drużyny do udziału zgłaszają pracodawcy. W trakcie wydarzenia wszystko podporządkowane jest jednak pod pracowników każdego szczebla. W założeniu organizatorów B2Run Gliwice ma być bowiem ich świętem!

– Wydarzenie organizujemy w dniu powszednim, by urozmaicić uczestnikom ich czas pracy, a nie dokładać dodatkowe zajęcia w trakcie weekendu, który mogą spędzać z rodziną – wyjaśnia Marcin Herra z firmy EVolutio, organizującej B2Run w Polsce.

Świąteczną atmosferę podczas tego wydarzenia pracownicy będą mogli poczuć również dzięki temu, że tego dnia większość z nich zakończy pracę wcześniej niż zazwyczaj. Sygnał startera wyznaczono na godzinę 15, a bramy Areny Gliwice otwarte zostaną 60 minut wcześniej. Na płycie obiektu uczestnicy biegu pozostaną do wieczora. Będą się wspólnie bawić i biesiadować, nie tylko z kolegami ze swojego przedsiębiorstwa i innych śląskich firm, ale również z członkami rodzin, bliskimi i przyjaciółmi, którzy na teren wydarzenia będą mogli wejść za darmo.

– W naszych wydarzeniach sam bieg jest dodatkiem do integracji. W przeciwieństwie do innych tego typu imprez, uczestnicy po finiszu nie rozchodzą się do domów, a dopiero rozpoczynają wspólną zabawę – wyjaśnia Herra.

Zgłoszenia do udziału w gliwickiej imprezie składać można za pośrednictwem strony www.b2run.pl. Organizatorzy przygotowali szeroką gamę pakietów uczestnika, które odpowiadają potrzebom zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i tych małych, kilkuosobowych. Wykupienie pakietu daje zarówno możliwość startu w biegu, udziału w imprezie integracyjnej po jego zakończeniu czy skorzystania z cateringu, jak i również efektownej ekspozycji loga pracodawcy w strefie integracji i oznaczenia swoich stołów czy dodatkowego masażu dla pracowników.