Menu

Nasz Patronat. Ruszyły zapisy na 7. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki!

6 listopada 2018 - NEWSY
Nasz Patronat. Ruszyły zapisy na 7. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki!

Rozpoczęły się zapisy na Walentynkową edycję Biegu Czekoladowego, która wystartuje w Poznaniu 17 lutego 2019 r. Organizatorzy otrzymali wiele maili, telefonów z pytaniami kiedy ruszą zapisy i postanowili uruchomić zapisy. Bieg Czekoladowy ma z imprezy na imprezę coraz więcej sympatyków. Dotychczas ponad 5000 biegaczek i biegaczy (dorosłych i dzieci) oraz sympatyków nordic walking zgłosiło się do udziału w zimowych i letnich edycjach.

 

Trasa przebiega bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą w Poznaniu. Start i meta znajdują się przy Przystani „Posnania”. W ramach biegu na 5 km odbędzie się także kolejna rywalizacja strażaków. Ideą imprezy jest bowiem nie tylko dobra zabawa i aktywizacja dorosłych oraz dzieci. Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją zmaganiom sportowym towarzyszą praktyczne pokazy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, drogowego oraz pierwszej pomocy medycznej. Czekoladowe trofea funduje renomowana poznańska firma Chocolissimo. O oprawę biegów dla dzieci zadbała marka Hibbi. Na uczestników czeka zatem dużo słodkości i wiele emocji i dobrej zabawy. Na mecie czeka oczywiście gorąca czekolada.

Do tego nie brakuje smakowitej oprawy. Spikerem będzie dziennikarz Radia Poznań Lech Łukomski. To impreza sportowa integrująca trzy pokolenia. Przyświeca nam duch idei olimpijskich i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Ci, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach spytają zapewne dlaczego czekolada?

„Jeśli w grę wchodzi czekolada, opór jest daremny” , tak twierdzi Regina Brett, ceniona amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka książek o charakterze motywacyjnym. W latach 2008 oraz 2009 nominowana do Nagrody Pulitzera za swoje reportaże.

Wspólnie z Fundacją „Otulina”, założoną przez prof. Dariusza Iżyckiego, wylicytujemy numer „1”, a wpływy przeznaczymy na konkretny cel. Od pierwszej edycji tradycją Biegu Czekoladowego jest charytatywna licytacja „jedynki”.

Szczegóły na www.biegczekoladowy.pl