Menu

Redakcja

POLSKI PORTAL DLA BIEGACZY
OFFICIAL POLISH WEBSITE FOR RUNNER’S

Sportowy Dziennik Informacyjny
ISSN 1897-8843        Rok założenia: 2001

mail: info@wszystkoobieganiu. pl

Przemek Walewski, redaktor naczelny – maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, organizator zawodów sportowych. Wykładowca akademicki. Wysłannik specjalny, korespondent zagraniczny i wojenny. Założyciel Portalu WSZYSTKOOBIEGANIU.PL i pomysłodawca „Biegaj i Zwiedzaj”. Autor programów telewizyjnych „Trening dla każdego” i „Biegaj i Zwiedzaj”, serii felietonów i artykułów na łamach „Głosu Wielkopolskiego” i „Runner’s World”.

Medalista Uniwersyteckich Mistrzostw Polski na 1500 m i 3000 m oraz w biegach przełajowych. Podwójny mistrz Europy w maratonie (EVACS, 2006). W 2013 r. zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w maratonie w Brazylii.
W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy spoza Afryki (generalnie 10. miejsce). W 2011 r. zwyciężył w maratonie na Sycylii.

Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w kategorii masters oraz wielokrotny mistrz Polski na 10 km i w biegach górskich.

W 2024 r. wywalczył złoty medal w  Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego
w Biegach Przełajowych na dystansie 5 km jako reprezentant Akademii Wojsk Lądowych. W 2021 r. i w 2020 r. zwyciężył w kategorii generalnej w Grand Prix Polski „Biegaj i Zwiedzaj” na dystansach 5 km, 10 km i w półmaratonie. W 2021 r. zajął 2. miejsce open w Biegu Otwarcia Igrzysk Olimpijskich. W 2018 r. zajął 3. miejsce generalnie w Spreewald Marathon w Niemczech. W 2018 r. 3. miejsce generalnie w Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w Województwie Wielkopolskim. W 2018 r. zwyciężył w I Biegu Czerwca ’56 na 10 km. W 2018 r. w Teamie WSZYSTKOOBIEGANIU.PL zdobył 1. miejsce w Super League Triathlon Poznań w zawodach sztafet (razem z Danielem Osikiem i Arturem Adamczakiem). W 2019 r. i w 2020 r. Team obronił mistrzowski tytuł w Super League Triathlon Poznań (w składzie razem z Danielem Osikiem i Arturem Kozalem).

Prezes Akademii Młodych Olimpijczyków. Organizator zawodów m.in. Biegu po schodach Collegium Altum, Biegu Ognia i Wody 10 km, Duathlonu Tor Poznań, Biegu Formuła 1 Tor Poznań, Biegu Czekoladowego, Cyklu Biegów Agrobex 5/5 (Zalasewska Piątka, Piastowska Piątka, Wartka Piątka),  Biegu Targowego MTP o Puchar Fit Expo.

Przebiegł do tej pory ponad 140 tysięcy kilometrów i ukończył ponad tysiąc biegów ulicznych, przełajowych i na bieżni. Startuje także w triathlonach, duathlonach, wyścigach MTB i biegach narciarskich w stylu klasycznym.

PB: 1000 m (02’37”), 1500 m (03’58”), 3000 m (08’48″27), 10 km (30:12), 15 km (49:12), 20 km (1:04:50), 21,0975 km (1:09:45), 25 km (1:26:58), 42,195 km (2:29), 42,195 km relay (2:23:06)


EKSPERCI

dr Martyna Nowak, psycholog sportu, -psycholog Reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 i Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang. Współpracuje z zawodnikami reprezentującymi najwyższy światowy poziom. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii.

Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Wykładowca na międzynarodowych konferencjach, prowadzi wykłady i szkolenia dla trenerów i psychologów dotyczące metod stosowanych w psychologii sportu. Autorka publikacji z zakresu psychologii sportu. Autentyczność przekazywanej wiedzy testuje startując w imprezach biegowych i zawodach triathlonowych.Wiceprezes Akademii Młodych Olimpijczyków.

www.martynanowak.com

dr Maciej Nowak – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalista Medycyny Sportowej. Współwłaściciel Centrum Medycznego Dynasplint i Firmy D. T Splint Poland. Wieloletni lekarz Kadry Narodowej Seniorów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Założyciel i przewodniczący Komisji Medycznej ZPRP.

Członek Komisji Medycznej PKOL i uczestnik Misji Medycznej PKOL na IO XXIX Olimpiady Pekin 2008. W przeszłości lekarz Kadry Davis Cup Polskiego Związku Tenisowego. Lekarz Kadry Olimpijskiej Taekwondo WTF. Wykładowca i organizator licznych konferencji z zakresu Medycyny Sportowej i biomechaniki stawu skokowego i stopy. Autor programu diagnostyki i korekcji stawu skokowego i stopy w oparciu o system indywidualnych termoplastycznych wkładek FORMTHOTICS. Wyłączny przedstawiciel i konsultant firmy Foot Science International New Zealand w Polsce. Propagator zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej , uczestnik licznych biegów i zawodów triathlonowych. Współzałożyciel Akademii Młodych Olimpijczyków.

Kontakt


dr hab.  Krzysztof Kusy – profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Lekkiej  Atletyki  i  Przygotowania  Motorycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zainteresowania badawcze: trening fizyczny sportowców wyczynowych w różnym wieku.

Długofalowe skutki zdrowotne wieloletniego treningu wyczynowego w sportach szybkościowo-siłowych i  wytrzymałościowych. Zmiany metabolizmu wysiłkowego nukleotydów i ich pochodnych pod wpływem treningu. Predyktory i wskaźniki osiągnięć sportowych – fizjologiczne, biochemiczne i inne. Monitorowanie wydolności fizycznej i techniki sportowej w rocznym cyklu treningowym w sportach indywidualnych.Stopka redakcyjna

www.wszystkoobieganiu.com.pl. Sportowy Dziennik Informacyjny
ISSN 1897-8843        Rok założenia: 2001

Wydawca: ARF Agencja Prasowa Przemysław Walewski. Redaktor naczelny: Przemysław Walewski

Adres: ul. Polanka 18c/16, 61-131 Poznań, kontakt e-mail: info@wszystkoobieganiu.pl

Ukazuje się nieprzerwanie od 2001 r.