Menu

Nasz Patronat. Ściganie na Torze Poznań!

5 kwietnia 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. Ściganie na Torze Poznań!

Sezon startowy na dobre rozkręca się. Wiosenna pogoda sprzyja planowaniu nowych wyzwań. Już 7 kwietnia na Torze Poznań odbędzie się czwarta edycja zawodów Duathlon Tor Poznań oraz Bieg Formuła 1. Pula dostępnych miejsc wyczerpała się bardzo szybko.
Tor Poznań to wymarzone miejsce dla pasjonatów  szybkiego ścigania się na rowerach i w biegu. Na co dzień po torze odbywają się wyścigi samochodowe i motocyklowe. Automobilklub Wielkopolski, gospodarz duathlonu i biegu, postanowił urozmaicić kalendarz startowy także o te nowe dyscypliny. Tutaj zawodnicy czują się bezpiecznie i mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich i biegowych nie tylko przed sezonem startowym w triathlonach, ale także posmakowania nowej dyscypliny jaką jest duathlon.

W latach 70-tych XX wieku to była popularna dyscyplina w Polsce i powoli na nowo odzyskuje blask. Do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku duathlon stanowił dyscyplinę o popularności równej tej, którą ma triathlon. Jednak decyzja MKOl o włączeniu triathlonu do dyscyplin olimpijskich sprawiła, że duathlon zszedł na drugi plan. Regularnie rozgrywane są mistrzostwa świata i Europy. Na Zachodzie duathlon jest dyscypliną, która liczbą uczestników dorównuje imprezom triathlonowym. W londyńskim duathlonie startuje ponad 5 tysięcy zawodników.

W duathlonie na Torze Poznań mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia. „Mało jest masowych imprez, które dedykowane są młodym adeptom sportu, dlatego chcemy propagować zdrowe zasady i wszechstronną aktywność wśród młodzieży”, podkreśla dr Maciej Nowak, wiceprezes Akademii Młodych Olimpijczyków. Uczestnicy zawodów zaczną od 5 km biegu, następnie pokonają 16 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej, a wszystko zakończy 2-kilometrowy biegowy finisz. Dzięki wysokiej jakości nawierzchni zawodnicy będą mieli warunki do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W ramach duathlonu wystartuje też IV Bieg „Formuła 1” na dystansie 5 km.

Tego typu zawody w przeddzień startu sezonu triathlonowego to idealna okazja, aby sprawdzić swoją dyspozycję. Dla biegaczy duathlon jest często pierwszym krokiem do uprawiania triathlonu lub pokosztowaniem nowego wysiłku. Nic dziwnego, że imprezie patronuje Super League Triathlon Poznań. Na zakończenie sezonu, 20 października, organizatorzy wyścigu na Torze Poznań przygotowali 2. Crossduathlon Pobiedziska w Stęszewku (Puszcza Zielonka) oraz 2. Bieg Konnym Szlakiem. Coraz więcej biegaczy próbuje jesienią nowej dyscypliny jaką jest duathlon. W końcu statystycznie na jednego Polaka przypadają ponad dwa rowery …

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW 4.DUATHLONU TOR POZNAŃ I 4. BIEGU TOR POZNAŃ FORMUŁA1


Przemek Walewski