Menu

Nasz Patronat. Wracamy! Ruszyły zapisy na VI Bieg po schodach Collegium Altum!

6 lutego 2022 - Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Wracamy! Ruszyły zapisy na VI Bieg po schodach Collegium Altum!

27 listopada 2022 r. już po raz szósty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu.
Rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

W tym roku odbędzie się oczekiwana przez biegaczy szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a gościem honorowym Janusz Grzeszczuk, nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VI Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Link do zapisów

Link do listy startowej