Pierwsze w kraju przedsięwzięcie typu venture philantropy skupiające bohaterów realizujących niecodzienne wyzwania, środowisko biznesu i projekty społeczne nabiera rozpędu. Do Marka Rybca dołączyli Marek Jurkiewicz i Marek Wikiera. Razem podejmują się spektakularnych wyzwań sportowych, by uśmierzyć ból pacjentów hospicjum onkologicznego oraz pomóc tej placówce stabilnie funkcjonować. Nasz Portal jest w gronie partnerów tej akcji.
„Bieg przez 4 Pustynie„, o łącznej długości 1000 km, to Podwójne Wyzwanie, jakie postawił sobie Marek Rybiec, od lat związany z sektorem inwestycji finansowych. Piaski Sahary, kamienie Gobi, słone skały Atakamy i lód Arktyki będą zbliżały go do celu, jakim jest zebranie środków na zakup wyposażenia medycznego niezbędnego do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
Salomon Cappadocia Ultra Trail. Wyzwanie Marka Rybca będzie wspierał Marek Jurkiewicz, prezes InfoPraca.pl, który 20 października zmierzy się z urokami 119 km trasy Salomon Cappadocia Ultra Trail w Turcji. Na pokonanie dystansu o różnicy wysokości wynoszącej 3730 metrów będzie miał 24 godziny. To już piąta edycja tego wydarzenia, niezwykle wymagającego, ale jednocześnie nadzwyczaj malowniczego – przebiegającego przez doliny Kapadocji w Goreme National Park, parku narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
– Świadomość celu przesłania jakiekolwiek wątpliwości, jakie siłą rzeczy muszą się pojawić, kiedy widzimy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. To nie tyle bieg, co przeprawa – i przez teren, i przez własne słabości – mówi Marek Jurkiewicz.
Harda Suka. Z ekstremalnym triathlonem zmierzy się 22 czerwca Marek Wikiera. Na początek 4,5 km lodowatych wód Zalewu Orawskiego (północna Słowacja), potem 225 km rowerem dookoła Tatr i na koniec 55 km biegu przez całe polskie Tatry, od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Łącznie ponad 8 tysięcy metrów przewyższenia. To wielka próba, uznawana za jedną z najtrudniejszych na świecie, ale Marek Wikiera ma już za sobą m.in. 4 Deserts (jako jedna z 47 osób na świecie), Bieg Katorżnika, Maraton Twardziela Extremum czy Beskidy Ultra Trail.
Podwójne Wyzwanie. Te trzy przedsięwzięcia łączy Fundusz Podwójne Wyzwanie, założony przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a zainicjowany przez Koalicję Prezesi-wolontariusze. W nazwie Podwójne Wyzwanie mieszczą się cele sportowy i społeczny – wszyscy, którzy są zdeterminowani, by zmierzyć się z wymagającym zadaniem, zbierają środki na potrzeby określonej organizacji. Rola organizacji – beneficjenta przedsięwzięcia – nie sprowadza się do otrzymania wsparcia finansowego. Wsparcie ma jej pomóc się usamodzielnić i kontynuować swoją działalność, a doradzać w tym procesie mają członkowie koalicji Prezesi-wolontariusze, w ramach wolontariatu kompetencji.
Stawiamy na nogi Hospicjum. Pierwszym beneficjentem Funduszu jest Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa z warszawskiego Ursynowa. Środki zebrane poprzez sportowe wyzwania zostaną przekazane na rzecz zakupu wyposażenia medycznego Poradni Leczenia Bólu. Funkcjonowanie pełnoprofilowej poradni leczenia bólu może nie tylko zapewnić pacjentom dostęp do najlepszej jakości terapii przeciwbólowej, ale stać się również źródłem dochodów, które w przypadku Fundacji przeznaczane będą w całości na opiekę nad pacjentem, czym zapewnią jej stabilne i nieprzerywane działanie. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu FHO i Funduszu Podwójne Wyzwanie powstanie profesjonalna placówka medyczna, gdzie możliwe będzie skuteczniejsze leczenie bólu także dla pacjentów hospicjum.
Zapraszamy do wsparcia inicjatywy www.podwojnewyzwanie.com