Menu

Nasz Patronat. Ekspresowe tempo zapisów na VI Bieg po schodach Collegium Altum! Będzie dodatkowe 50 miejsc!

3 czerwca 2022 - NEWSY
Nasz Patronat. Ekspresowe tempo zapisów na  VI Bieg po schodach Collegium Altum! Będzie dodatkowe 50 miejsc!

Na liście startowej mamy komplet, choć do startu zostało prawie pół roku!!! Przypomnijmy, że 27 listopada 2022 r. już po raz szósty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie!

Okazuje się, że schody są popularne wśród biegaczy! Zdobyć metę na 17. piętrze to jest coś. Dodatkowe 50 miejsc to pula, która szybko rozejdzie się wśród amatorów towerrunning.

Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński

Przypomnijmy, że rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

W tym roku odbędzie się oczekiwana przez biegaczy szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a gościem honorowym Janusz Grzeszczuk, nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.

O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, a w każdej edycji na starcie pojawia się wielu debiutantów, którzy chcą posmakować nowych biegowych emocji – podkreśla Przemysław Walewski,główny organizator biegu.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VI Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W swojej kategorii po raz pierwszy zmierzą się żołnierze.

Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński

Zapisy

Lista startowa