Menu

Nasz Patronat. Komplet na liście startowej VI Biegu po schodach Collegium Altum! Startujemy już w niedzielę!

21 listopada 2022 - NEWSY
Nasz Patronat. Komplet na liście startowej   VI Biegu po schodach Collegium Altum! Startujemy już w niedzielę!

Na liście startowej mamy komplet !!! Już 27 listopada 2022 r. po raz szósty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie!

Okazuje się, że schody są popularne wśród biegaczy! Zdobyć metę na 17. piętrze to jest coś. Ostateczny limit uczestników wynosił 250 osób i lista startowa zapełniła się błyskawicznie.

Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński

Przypomnijmy, że rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

Szczegóły dotyczące odbioru pakietów startowych i zawodów znajdują się w REGULAMINIE

W tym roku odbędzie się oczekiwana przez biegaczy szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a gościem honorowym Janusz Grzeszczuk, nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.

O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, a w każdej edycji na starcie pojawia się wielu debiutantów, którzy chcą posmakować nowych biegowych emocji – podkreśla Przemysław Walewski,główny organizator biegu.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VI Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W swojej kategorii po raz pierwszy zmierzą się żołnierze.

Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński

Lista startowa