Menu

Nasz Patronat. Granią Tatr. Charytatywny Projekt Biegowy Pawła Milczarka.

11 sierpnia 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Granią Tatr. Charytatywny Projekt Biegowy Pawła Milczarka.

Dystans 73 km… 6784 m przewyższenia… Od świtu do zmierzchu… Już 13 sierpnia w ramach Indywidualnego Projektu Biegowego – Paweł Milczarek wyruszy w Tatry, aby jednego dnia przebiec z Palenicy Białczańskiej, przez Rysy, do Siwej Polany. Paweł jest zawodowym strażakiem i ochotnikiem w Wielkopolskiej Gwardii Honorowej.

W tym roku miał w planach poprawienie DNF-a z zeszłorocznej edycji Rondy del Cims w ramach Andorra Ultra Trail, dlatego wyznaczył sobie nowy cel – kochane Tatry, wspaniały trail! Wpadł ostatnio na pomysł, żeby zrealizować swój cel i przy okazji pomóc komuś. Zorientował się, kto w mojej okolicy potrzebuje pomocy.

Paweł Milczarek: „Wybrałem Małego Michasia, który cierpi na padaczkę lekooporną – szczegóły znajdziecie w linku: https://www.siepomaga.pl/biegiemprzeztatry. Podobny rodzaj zbiórki wykonywałem w styczniu. Przebiegłem dla małego Marcela półmaraton w dość nietypowym ubraniu sportowym. Do pokonania 73 km i 6784 m przewyższenia. Chcę ten dystans przebiec od świtu do zmierzchu jednego dnia. Piechotą czas na pokonanie tego odcinka wyniósłby niespełna 40 godzin. Najwyższy szczyt to Rysy.

Bieżąca relacja na FB

Trasa: Trasa prowadzić będzie praktycznie trasą biegu Granią Tatr – dorzucam jedynie Szpiglasową Przełęcz oraz Rysy. Rozpoczynam w Palenicy Białczańskiej -> Rysy -> Szpiglasowa Przełęcz -> P.Krzyżne -> Kasprowy Wierch -> Czerwone Wierchy -> Tatry Zachodnie -> Siwa Polana.Będę potrzebował pomocy kilku osób, by zorganizować punkty żywieniowe na trasie.

Cel jest trudny, ale intrygujący i motywujący, a pandemia wielu osobom podcięła skrzydła, więc polecam sobie wytyczać nowe. Nigdy dotąd nie biegałem na tak krótkim dystansie takiego przewyższenia. Nie wiem czy ukończę ten challenge (nie chcę też wywołać swoją osobą akcji TOPR-u), ale będę walczył!

START BIEGU – CZWARTEK

Pojawił się mały problem – remont szlaku, na połowie trasy – mam kilka dni na znalezienie alternatywy.

Jeśli ktoś będzie w tym terminie w Tatrach to miałbym prośbę o wsparcie mojego wyzwania w kontekście organizacji „kilku punktów żywieniowych”.


Zachęcam również do licytacji mojego wyzwania na rzecz Michałka: https://www.siepomaga.pl/biegiemprzeztatry