Menu

Nasz Patronat. Już w niedzielę ponad 800 osób wystartuje w VII Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki!

11 lutego 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Już w niedzielę ponad 800 osób wystartuje w VII Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki!

Walentynkowa edycja Biegu Czekoladowego wystartuje już w najbliższą niedzielę nad poznańską Wartą sprzed „Przystani Posnania”. Limity biegu i marszu na 5 km oraz biegów dla dzieci wyczerpały się błyskawicznie. Na starcie stanie ponad 800 osób.


Bieg Czekoladowy ma z roku na rok coraz więcej sympatyków. Do Poznania przyjeżdżają mieszkańcy z całej Polski. Dotychczas ponad 5000 biegaczek i biegaczy (dorosłych i dzieci) oraz sympatyków nordic walking zgłosiło się do udziału w zimowych i letnich edycjach.

Trasa przebiega bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą w Poznaniu. Start i meta znajdują się przy Przystani „Posnania”. W ramach biegu na 5 km odbędzie się także kolejna rywalizacja strażaków o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Ideą imprezy jest bowiem nie tylko dobra zabawa i aktywizacja dorosłych oraz dzieci, ale także profilaktyka pro zdrowotna oraz promowanie zasad bezpieczeństwa.

Czekoladowe trofea funduje renomowana poznańska firma Chocolissimo, a o słodki i zdrowy pakiet startowy Index Food dystrybutor produktów marki Loacker. To włoskie wafle bez barwników, konserwantów, tłuszczy utwardzonych (trans), genetycznie modyfikowanych składników i oleju palmowego.

Z kolei o oprawę biegów dla dzieci zadbała znana marka Hibbi . Na uczestników czeka zatem dużo słodkości i wiele emocji i dobrej zabawy. Na mecie czeka oczywiście gorąca czekolada. Do tego nie brakuje smakowitej oprawy. To impreza sportowa integrująca trzy pokolenia. Przyświeca nam duch idei olimpijskich i propagowanie sportu wśród najmłodszych.

Ci, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach spytają zapewne dlaczego czekolada? „Jeśli w grę wchodzi czekolada, opór jest daremny” , tak twierdzi Regina Brett, ceniona amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka książek o charakterze motywacyjnym. W latach 2008 oraz 2009 nominowana do Nagrody Pulitzera za swoje reportaże.

Tradycyjnie organizatorzy wylicytują numer „1”, a wpływy przekażą razem z Fundacją „Otulina” na leczenie chorych na nowwotwory.
Szczegóły na www.biegczekoladowy.pl