Menu

Nasz Patronat. Prezentujemy medal I Biegu Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu

7 sierpnia 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Prezentujemy medal I Biegu Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu

Pora pomyśleć już o uzupełnieniu powakacyjnego kalendarza startów. Już 30 września nad Wartą w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Bieg Agrobex Wartka Piątka. Impreza zaliczana jest do Cykl Biegów Agrobex 5/5. Dzisiaj oficjalnie prezentujemy wartki medal.

Cykl zbliża się do półmetka, ale nadal można być sklasyfikowanym w całym Cyklu. Trzeba ukończyć trzy z pośród pięciu biegów na dystansie 5 km. 25 sierpnia odbędzie się V Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach, 30 września I Bieg Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu oraz 25 listopada VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Patronat honorowy nad Cyklem sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Cykl odbywa się pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”.

 Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów. Najbliższy bieg w Pobiedziskach odbędzie się 25 sierpnia w Parku Promno w malowniczej scenerii, a Wartka Piątka po bulwarach nad Wartą w Poznaniu. Finał całego Cyklu Biegów Agrobex  5/5 tradycyjnie w Zalasewie po finałowej „piątce”. Zalasewska Piątka ma miejsce dopiero 25 listopada, a już połowa limitu miejsc została wykorzystana!

Awers medalu

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Cyklu wzięło udział ponad 1000 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking. W gronie Patronów Honorowych Cyklu, obok Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, znajdują się Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Pani dr Dorota Nowacka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Przypomnijmy, że w każdym biegu obowiązuje limit uczestników – 200 osób. Organizatorzy chcą zapewnić kameralną atmosferę, by zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny gadżet, a na mecie poczęstunek. Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski zestaw.

 

 

 

Rewers medalu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AGROBEX – firmowa  strona internetowa 

Linki zapisów do zawodów z Cyklu Biegów Agrobex 5/5