IMPREZY

ZAPROSZENIA NA IMPREZY SPORTOWE  2017


10.09.2017 r.  II PÓŁMARATON SZPOT SWARZĘDZ
To półmaraton zaliczany do Grand Prix Wielkopolski 2017 w półmaratonach pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Szybka trasa, atrakcyjne nagrody. Wśród tych, którzy ukończą zgodnie z regulaminem bieg, rozlosowany zostanie samochód osobowy!
Zapisy
Lista startowa
Więcej informacji

17.09.2017 r.  V Bieg AGROBEX Zalasewska Piątka
Zapraszamy na bieg zaliczany do AGROBEX Cykl 5/5. Patronat nad biegiem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Trasa wiedzie malowniczymi leśnymi terenami przez dwa specjalnie wybudowane drewniane mostki. Start i meta przy Szkole Podstawowej w Zalasewie. Uwaga! Limit startujących wynosi 250 osób.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

21.10.2017 r.  III Bieg po Schodach Collegium Altum” .

Bieg ten  ma najwyżej położoną linię mety w Poznaniu! Do pokonania 18 pięter kultowego wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego.
Po raz trzeci rozegrane zostaną w biegu po schodach: Mistrzostwa Polski Policjantów, Mistrzostwa Polski Studentów, Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich, swoją kategorię będą mieli też Strażacy. Poniżej linki do zapisów, listy startowej oraz Regulamin Biegu.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

4 listopada 2017 r.  1. Bieg „Konnym Szlakiem” 5 km, Stęszewko k. Pobiedzisk
Obowiązuje limit miejsc! Malownicze tereny Puszczy Zielonka to jedne z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolsce. Wielu biegaczy nie miało jednak okazji poznać terenów położonych koło Stęszewka (Gmina Pobiedziska), niedaleko Tuczna. (Lokalizacja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stęszewko).
Trasa wiedzie leśnymi duktami, zahaczając o jeden z najbardziej znanych szlaków konnych.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

4 listopada 2017 r.   1. Crossduathlon  Pobiedziska (5 km bieg/20 km rower/3 km bieg).

To dobry termin na podsumowanie sezonu duathlonowego 2017 roku. Organizator Trigar Duathlon Tor Poznań – Duathlon Poznań oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach zapraszają na 1. Crossduathlon Pobiedziska (5 km bieg/20 km rower/3 km bieg). Sezon rozpoczynamy na Tor Poznań, a kończymy w Puszczy Zielonka. Start i meta w Stęszewku – uroczym zakątku na skraju Puszczy Zielonka (52°31′39″N 17°10′30″E) (Sprawdź lokalizację: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stęszewko)
Trasa wiedzie leśnymi duktami, zahaczając o jeden z najbardziej znanych szlaków konnych.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

KILOMETRY POMOCY 5M dla Kuby

Pięcioosobowy zespół: Jarek, Filip, Marek, Jarek i Filip postawił sobie za cel zdobycie Korony Maratonów Polskich.Wprowadzając w czyn swoje postanowienia chce jednocześnie pomóc w realizacji marzeń innym, potrzebującym osobom.

Pierwszą ich samodzielną realizacja, którą udało się przeprowadzić 4 czerwca 2017 roku było zebranie środków na dalszą rehabilitację małego mieszkańca Swarzędza Kuby Kocienckiego, który w ubiegłym roku przeszedł bardzo poważną operację serca.

Kilometry Pomocy 5M

Uczestniczyli wcześniej w akcji pomocy dla kolejnego mieszkańca Swarzędza Jakuba Gajewskiego. Dzięki osobom, które nie są obojętne na los innych zostały zrealizowane dwa cele – zakupu bieżni elektrycznej niezbędnej do domowej rehabilitacji oraz nowego wózka do codziennego funkcjonowania.

Wiemy, że Kuba jako wielki wojownik ma swoje marzenie sportowe Możliwość uczestnictwa w zawodach dla niepełnosprawnych.

Aby mógł je zrealizować niezbędny jest zakup handbike (rower z napędem ręcznym przeznaczony dla niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu)

Ponieważ kwota 17.000 zł jest nierealna dla rodziców Jakuba postanowiliśmy ich wspomóc Pytanie jak? W aplikacji Endomondo założona została rywalizacja kilometry pomocy 5M gdzie swoje osiągnięcia biegowe i rowerowe (ponieważ będziemy to realizować wspólnie z firmą BRODEX) zapisują wszyscy uczestnicy.

Poszukujemy – wspólnie z inicjatorami Projektu – firm, osób które zechciałyby wspomóc akcję wpłacając 5 groszy za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr. Jak można wyliczyć do pokonania mamy 340 000 km. Oczywiście w chwili obecnej oczekujemy tylko deklaracji od osób które zechcą w tej szczytnej akcji uczestniczyć, natomiast konkretne wpłaty dokonywane byłyby zgodnie z deklaracją po zakończeniu rywalizacji na konto fundacji opiekującej się Jakubem. Mamy nadzieję, że dzięki bezinteresownej pomocy marzenie Kuby stanie się faktem i w kwietniu przyszłego roku będziemy mogli przekazać mu taki urodzinowy prezent jaki sobie wymarzył.


WYNIKI I RELACJE POLECANYCH PRZEZ NAS IMPREZ SPORTOWYCH

09.07.2017 r. 28. Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska.
To najtrudniejszy pod względem ukształtowania terenu półmaraton zaliczany do Grand Prix Wielkopolski 2017 Półmaratonów. To wyzwanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją formę przed biegami górskimi lub chcą zdobyć kolejne punkty w cyklu GPW 2017. W tym roku wystartowała rekordowa liczba biegaczy 550 zawodników z całej Polski.

Wyniki

Galerie zdjęć

Więcej informacji