Menu

Zapraszamy na zawody

Do zobaczenia na starcie!


13.05. 2018 – IV Bieg AGROBEX Piastowska Piątka. Zaliczany do AGROBEX Cykl Biegów 5/5

Miejsce: Pobiedziska (Skansen Miniatur/Gród Pobiedziska), dystans: 5km, trasa: teren leśny, drogi polne

Już po raz czwarty zapraszamy do Pobiedzisk na Bieg „Agrobex Piastowska Piątka”. Bieg jest organizowany przy współpracy z Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach i zaliczany jest do  AGROBEX Cykl Biegów 5/5.
Trasa wiedzie malowniczymi terenami wokół Gród Pobiedziska i pobliskiego jeziorka To tutaj, według podań historycznych, w 1000 roku w drodze z Poznania do Gniezna mieli się zatrzymać i biesiadować król Polski Bolesław Chrobry i cesarz niemiecki Otton III. Biuro Biegu znajduje się w Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego, ul. Fabryczna (Letnisko), 62-010 Pobiedziska ((Dojazd drogą krajową nr 5 Poznań – Gniezno).

Zapisy  Lista startowa   Wydarzenie na FB


26.05.2018 r. I Bieg Targowy o Puchar FIT EXPO

Miejsce: MTP, Poznań, dystans: 4,5 km

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Targi FitExpo zapraszają na jedyny w swoim rodzaju bieg przez hale MTP.  Wyjątkowa trasa obejmująca przebiegnięcie przez pawilony oraz schody podkreśli święto sportu, jakim są targi FitExpo, które odbędą się w dniach 25 – 27 maja. Organizatorem głównym  biegu są WSZYSTKOOBIEGANIU.PL oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie i APS Agency.Na targach będą i schody, halowe krużganki, a przede wszystkim moc dobrej sportowej zabawy. Na MTP na 300 śmiałków czekać będą trzy okrążenia po terenie targów – co daje w sumie prawie 5 km dystans. Każdorazowo biegacze miną zarówno Aleję Lipową (pawilon 7), jak i przebiegną łącznikami pomiędzy pawilonami oraz schodami znajdującymi się przy pawilonie 15.Na wszystkich czekać będzie strefa finiszera oraz pamiątkowy medal nawiązujący do symbolu MTP – Iglicy. Dla chętnych w pakietach startowych znajdują się także koszulki.Bieg odbywa się w ramach targów FIT EXPO: http://fitness.mtp.pl/pl/ na które biegacze wraz z osobą towarzyszącą wejdą w cenie opłaty startowej. Po biegowym wysiłku będzie można dołączyć do pasjonatów fitness i zdrowego stylu życia, poznając najnowsze metody poprawiania kondycji, wytrzymałości lub po prostu spalania kalorii.

Regulamin_Bieg Targowy_o Puchar FIT EXPO     Mapka trasy_Bieg Targowy o Puchar FIT EXPO 2018

Zapisy   Lista startowa


09.06.2018 I Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego

Miejsce: Wierzenica (gmina Swarzędz), k. Poznania, dystans: 5 km

W malowniczym okolicach Wierzenicy (gmina Swarzędz) odbędzie się I Bieg im. hr. Cieszkowskiego na dystansie 5 kilometrów. Trasa wiedzie w pobliżu Dworku Cieszkowskiego, Alejami Poetów i Filozofów, którymi przechadzał się słynny społecznik i filozof August Cieszkowski. Podczas biegu odbędzie się rodzinny piknik oraz będzie okazja do zwiedzenia z przewodnikiem zabytkowego kościoła pw. św. Mikołaja, który znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Limit uczestników wynosi 200 osób.

Link do zapisów  Lista startowa


22.06.2018 VI Bieg Czekoladowy – Smak Lata

Miejsce: Poznań (Park nad Wartą), dystans: 5 km, biegi dzieci

Tradycyjnie bieg odbywa się w dzień otwierający letnie wakacje.Trasa przebiega bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą. Patronat nad Biegiem Czekoladowym objęła Rada Osiedla Rataje. W ramach biegu na 5 km odbędzie się także rywalizacja strażaków. Ideą imprezy jest bowiem nie tylko dobra zabawa i aktywizacja dorosłych oraz dzieci. Dzięki współpracy ze Strażą Pożarną oraz Policją zmaganiom sportowym towarzyszą praktyczne pokazy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, drogowego oraz pierwszej pomocy medycznej. Do tego nie brakuje smakowitej oprawy. Przypomnijmy, że zimowa edycja Biegu Czekoladowego odbywa się zawsze z okazji Walentynek.

To impreza sportowa integrująca trzy pokolenia. Przyświeca nam duch idei olimpijskich i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Ci, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach spytają zapewne dlaczego czekolada? „Jeśli w grę wchodzi czekolada, opór jest daremny” , tak twierdzi Regina Brett, ceniona amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka książek o charakterze motywacyjnym. W latach 2008 oraz 2009 nominowana do Nagrody Pulitzera za swoje reportaże.

Zapisy na 6. Bieg Czekoladowy – Smak Lata 5 km

Zapisy na 6. Bieg Czekoladowy – Smak Lata dla Dzieci


25.08.2018 V Bieg AGROBEX Piastowska Piątka. Zaliczany do AGROBEX Cykl Biegów 5/5

Miejsce: Pobiedziska, dystans: 5 km

Zapraszamy na kolejny V Bieg „AGROBEX Piastowska Piątka” w Pobiedziskach w ramach AGROBEX Cykl Biegów 5/5″ Sezon 2018. Współorganizatorem Biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. Projekt Biegaj i Zwiedzaj. Tym razem pobiegniemy malowniczą trasą Parku Krajobrazowego Promno. Ponad 87% parku znajduje się w gminie Pobiedziska. Celem jego utworzenia była ochrona krajobrazu polodowcowego morenowego i lasów o bardzo bogatym i zróżnicowanym podszyciu krzewów i bylin. Jest to jeden z najmniejszych parków krajobrazowych w Polsce i Wielkopolsce.

Zapisy  Lista startowa   Wydarzenie na FB

 


20.10.2018 II CROSSDUATHLON POBIEDZISKA 27 km

Miejsce: Stęszewko koło Pobiedzisk

Zapraszamy razem z Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach na 2. edycję Crossduathlonu Pobiedziska w Stęszewku. Premierowa odsłona spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez miłośników duathlonu z całej Polski. Malownicze tereny Puszczy Zielonka nadają wyjątkowego klimatu sportowym zmaganiom.Osoby, które – zgodnie z Regulaminem – nie ukończyły 18. roku życia i mieszkańcy gminy Pobiedziska mają ulgową opłatę startową. Tak jak rok temu, razem z crossduathlonem wystartuje 2. Bieg Konnym Szlakiem na dystansie 5 km.Lokalizacja startu i mety: https://goo.gl/maps/pj3UcjkiS222

Link do zapisów  Link do listy startowej   2.Crossduathlon Pobiedziska_2018_Regulamin


20. 10. 2018 r. 2. Bieg Konnym Szlakiem 5 km

Miejsce: Stęszewko koło Pobiedzisk

Malownicze tereny Puszczy Zielonka nadają wyjątkowego klimatu sportowym zmaganiom.
Osoby, które – zgodnie z Regulaminem – nie ukończyły 18. roku życia i mieszkańcy gminy Pobiedziska mają ulgową opłatę startową. Tak jak rok temu, razem z crossduathlonem wystartuje 2. Bieg Konnym Szlakiem na dystansie 5 km.

 

Link do zapisów  Link do listy startowej  2.Bieg Konnym Szlakiem_2018_Regulamin


28.10.2018 IV Bieg po schodach Collegium Altum

Miejsce: Collegium Altum (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), dystans: 17 pięter

Już po raz czwarty w historii biegacze wbiegną 28 października 2018 r. schodami wieżowca Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103, 35 m). Do pokonania będą mieli 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Start o godzinie 10.00. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 300 osób. W poprzednich latach miejsca na liście startowej rozeszły się błyskawicznie, a wielu uczestników startuje już po raz czwarty. Nie da się ukryć, że bieganie po schodach jest coraz popularniejsze, a polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę. To dyscyplina, która łączy ze sobą sprint i górską wytrzymałość.

Zapisy  Lista startowa  Regulamin_IV_Bieg_po schodach_Collegium Altum_2018  Wydarzenie na FB


25.11.2018 VIII Bieg „AGROBEX Zalasewska Piątka”. Finał AGROBEX Cykl Biegów 5/5

Miejsce: Zalasewo (Swarzędz), dystans: 5 km

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII Biegu „AGROBEX Zalasewska Piątka Swarzędz” pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. To ostatni, finałowy bieg zaliczany jest do AGROBEX Cykl Biegów 5/5 sezon 2018 pod auspicjami Biegaj i Zwiedzaj. W ubiegłym roku w naszych biegach wystartowało łącznie ponad 1000 biegaczek i biegaczy. Limit uczestników finałowego biegu w Zalasewie wynosi 200 osób!

Zapisy  Lista startowa  Wydarzenie na FB

 


Nasze imprezy, które już się odbyły w 2018 roku


20.01.2018  XII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Już po raz dwunasty wystartował „Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem” nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Drużyny Szpiku.

relacja


11.02.2018   5. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki

W Parku nad Wartą w Poznaniu wystartował 5. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki dla dorosłych i dzieci. Zimowa edycja to nawiązanie do Walentynek, bo to słodka okazja do wspólnego pobiegania.

relacja 

 


25.03.2018  VII Bieg AGROBEX Zalasewska Piątka Swarzędz

Zawody pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. Bieg i Marsz Nordic Walking zaliczane są do „Agrobex Cykl Biegów 5/5 sezon 2018″ pod auspicjami Biegaj i zwiedzaj

relacja

 


07.04.2018 IV Duathlon Tor Poznań

Chętnych do udziału w zmaganiach na Torze Poznań było ponad dwukrotnie więcej niż przewidywał limit miejsc.
Tor Poznań sprzyja szybkiemu ściganiu. Duathloniści i startujący w 4. Biegu Formuła 1 Tor Poznań wspólnie wystartowali na 5 km

relacja

4. Duathlon Tor Poznań. Fot. Maciej Kopiński

07.04.2018 IV Bieg Formuła 1 Tor Poznań

Jako pierwsi z biegaczy finiszowali na mecie Grzegorz Michalak z Łubnicy (16:50) przed Grzegorzem Ziembińskim, którzy do linii mety walczyli ramię w ramię i zdecydował o zwycięstwie przysłowiowy rzut na taśmę. Na trzecim miejscu finiszował Bartosz Bieleń z Lubonia (17:29). Wśród kobiet najszybsza była Dominika Kłoda z Poznania (19:41), która wyprzedziła zdecydowanie Agnieszkę Kijak (20:20) ze Swarzędza i Wiolettę Franczyk z Biadolin (20:33).
relacja