IMPREZY

ZAPROSZENIA NA IMPREZY SPORTOWE W  2017 r.21.10.2017 r.  III Bieg po Schodach Collegium Altum” .

Bieg ten  ma najwyżej położoną linię mety w Poznaniu! Do pokonania 17 pięter kultowego wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego.
Po raz trzeci rozegrane zostaną w biegu po schodach: Mistrzostwa Polski Policjantów, Mistrzostwa Polski Studentów, Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich, swoją kategorię będą mieli też strażacy, którzy powalczą w I Mistrzostwach Wielkopolski PSP i OSP w biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.
Zapisy
Lista startowa


4 listopada 2017 r.  1. Bieg „Konnym Szlakiem” 5 km, Stęszewko k. Pobiedzisk
Obowiązuje limit miejsc! Malownicze tereny Puszczy Zielonka to jedne z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolsce. Wielu biegaczy nie miało jednak okazji poznać terenów położonych koło Stęszewka (Gmina Pobiedziska), niedaleko Tuczna. (Lokalizacja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stęszewko).
Trasa wiedzie leśnymi duktami, zahaczając o jeden z najbardziej znanych szlaków konnych.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

4 listopada 2017 r.   1. Crossduathlon  Pobiedziska (5 km bieg/20 km rower/3 km bieg).

To dobry termin na podsumowanie sezonu duathlonowego 2017 roku. Organizator Trigar Duathlon Tor Poznań – Duathlon Poznań oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach zapraszają na 1. Crossduathlon Pobiedziska (5 km bieg/20 km rower/3 km bieg). Sezon rozpoczynamy na Tor Poznań, a kończymy w Puszczy Zielonka. Start i meta w Stęszewku – uroczym zakątku na skraju Puszczy Zielonka (52°31′39″N 17°10′30″E) (Sprawdź lokalizację: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stęszewko)
Trasa wiedzie leśnymi duktami, zahaczając o jeden z najbardziej znanych szlaków konnych.
Zapisy
Lista startowa
Regulamin

Zapraszamy na VI Bieg „AGROBEX Zalasewska Piątka pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Mariana Szkudlarka.
Tradycyjnie kończymy nasz „piątkowy” sezon w listopadzie. To będzie ostatni bieg zaliczany do Cyklu 5/5. Jest zatem szansa na podgonienie w klasyfikacjach. Pragniemy, by nasze biegi były okazją do dobrej zabawy, spotkań towarzyskich i podszlifowania formy 🙂 Limit uczestników ustaliliśmy zatem na 200 osób.
Zapisy

Lista startowa


KILOMETRY POMOCY 5M dla Kuby

Pięcioosobowy zespół: Jarek, Filip, Marek, Jarek i Filip postawił sobie za cel zdobycie Korony Maratonów Polskich.Wprowadzając w czyn swoje postanowienia chce jednocześnie pomóc w realizacji marzeń innym, potrzebującym osobom.

Pierwszą ich samodzielną realizacja, którą udało się przeprowadzić 4 czerwca 2017 roku było zebranie środków na dalszą rehabilitację małego mieszkańca Swarzędza Kuby Kocienckiego, który w ubiegłym roku przeszedł bardzo poważną operację serca.

Kilometry Pomocy 5M

Uczestniczyli wcześniej w akcji pomocy dla kolejnego mieszkańca Swarzędza Jakuba Gajewskiego. Dzięki osobom, które nie są obojętne na los innych zostały zrealizowane dwa cele – zakupu bieżni elektrycznej niezbędnej do domowej rehabilitacji oraz nowego wózka do codziennego funkcjonowania.

Wiemy, że Kuba jako wielki wojownik ma swoje marzenie sportowe Możliwość uczestnictwa w zawodach dla niepełnosprawnych.

Aby mógł je zrealizować niezbędny jest zakup handbike (rower z napędem ręcznym przeznaczony dla niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu)

Ponieważ kwota 17.000 zł jest nierealna dla rodziców Jakuba postanowiliśmy ich wspomóc Pytanie jak? W aplikacji Endomondo założona została rywalizacja kilometry pomocy 5M gdzie swoje osiągnięcia biegowe i rowerowe (ponieważ będziemy to realizować wspólnie z firmą BRODEX) zapisują wszyscy uczestnicy.

Poszukujemy – wspólnie z inicjatorami Projektu – firm, osób które zechciałyby wspomóc akcję wpłacając 5 groszy za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr. Jak można wyliczyć do pokonania mamy 340 000 km. Oczywiście w chwili obecnej oczekujemy tylko deklaracji od osób które zechcą w tej szczytnej akcji uczestniczyć, natomiast konkretne wpłaty dokonywane byłyby zgodnie z deklaracją po zakończeniu rywalizacji na konto fundacji opiekującej się Jakubem. Mamy nadzieję, że dzięki bezinteresownej pomocy marzenie Kuby stanie się faktem i w kwietniu przyszłego roku będziemy mogli przekazać mu taki urodzinowy prezent jaki sobie wymarzył.