Menu

Nasz Patronat. Szczęśliwa “13” czyli XIII Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki!!!

14 lutego 2022 - Nasz Patronat, NEWSY
Nasz Patronat. Szczęśliwa “13”  czyli XIII Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki!!!

Słoneczna pogoda i moc uśmiechów to znaki rozpoznawcze XIII Biegu Czekoladowego-Słodkie Walentynki, który wystartował 13 lutego ! Prawie 300 osób na listach startowych – dzieci i dorosłych biegaczy, miłośników nordic walking cieszyło się ze wspólnej rywalizacji na nadwarciańskich bulwarach w Poznaniu. To była podwójna szczęśliwa “13”.

Pandemiczne okres nie zatrzymał organizacji Biegu Czekoladowego. Zmieniona i dostosowana do wymogów sanitarnych formuła zawodów w trudnych czasach zaowocowała już 13. edycją, bez choćby jednej przerwy w zimowych i letnich edycjach.

– Cieszymy się, że dotychczasowe edycje znalazły szeroki i bardzo pozytywny oddźwięk nie tylko wśród biegaczy i miłośników nordic walking – podkreśla Przemysław Walewski, współorganizator i dyrektor Biegu Czekoladowego. – Promujemy aktywny i rodzinny styl życia. Wsparcia udzielają nam autorytety medycyny sportowej z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znani olimpijczycy i animatorzy aktywności sportowej.

Strefa mety 13. edycji znajdowała się tradycyjnie w okolicy znanej Przystani „Posnania”, która jest ważnym punktem na sportowej mapie Poznania. Trasa przebiegała asfaltowymi alejkami nadwarciańskich bulwarów. Dawno wypatrywane słońce rozświetliło twarze startujących biegaczy i miłośników nordic walking. O godzinie 10.00 jako pierwsze na linii startu stanęły dzieci, które w zależności od wieku miały do pokonania 300 m lub 600 m. Dzieci udowodniły, że kochają współzawodnictwo w duchu Fair Play.

O godzinie 11.00 wystartowali uczestnicy na 5 km. Stawka bardzo szybko rozciągnęła się. Od początku prowadził Adam Chudzicki z Lubonia, który wbiegł jako pierwszy na metę w czasie 18:57, wyprzedzając Jakuba Udała ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu (19:41) i Mariusza Szablewskiego z Poznania (20:22).

Wśród pań zdecydowanie zwyciężyła Sylwia Ciołko reprezentująca Szkołe Aspirantów PSP (20:49), na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Kuras z Poznania (22:04), a na trzecim miejscu Kinga Gliszczyńska z Lubonia (22:23).

W szybkim tempie przebiegała też rywalizacja nordic walking. Pierwszy na mecie zameldował się Robert Kowalak z Kostrzyna (35:27) przed Wojciechem Cholewińskim z Murowanej Gośliny (35:49) i Zbigniewem Roszakiem z Gniewkowa (35:56).

Z kobiet najszybciej przymaszerowała Monika Komischke z Poznania (39:25), wyprzedzając reprezentantki Gniezna – Annę Leszczyńska (40:06) i Annę Grzeszczak (40:58).

Rozegrane zostały VIII Mistrzostwa Strażaków w edycji zimowej. Wśród kobiet mistrzynią została zwyciężczyni kategorii kobiet Sylwia Ciołko reprezentującą Szkołę Aspirantów PSP (20:49). Wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Udała (19:41) przed Łukaszem Skawiną (21:00) i Mikołajem Puchałą (21:35). Wszyscy reprezentowali również Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu.

Tradycyjnie Czekoladowymi Telegramami im. Zofii i Henryka Braunów uhonorowano najstarszych uczestników. W tej edycji okazało się nimi małżeństwo Irena i Aleksander Małkowscy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: CHOCOLISSIMO, MILLANO GROUP, TERMY MALTAŃSKIE.

– Nasz bieg wpisuje się od lat w akcję „Aktywni i Zdrowi” czyli program prozdrowotny obejmujący zajęcia ruchowe zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców Poznania – podkreśla dr Maciej Nowak, współorganizator biegu, na co dzień lekarz medycyny sportowej w Centrum Medycznym „Dynasplint” w Poznaniu. – Zawody mają charakter działalności społecznej i dedykowane są dzieciom i i dorosłym, miłośnikom biegania i nordic walking.

Imprezie patronują m.in. Stowarzyszenie Akademia Młodych Olimpijczyków, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Poland Running Academy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. W ramach biegu odbywają się mistrzostwa strażaków. Bieg ma wymiar charytatywny i zebrane środki wspierają podopiecznych fundacji charytatywnych. W tym roku pomagano 12-letniemu Oliwierowi z Poznania. Tradycyjnie wylicytowano numer startowy #1. Renata Hałas ze Szczecina wylicytowała go za 500 zł.

Wyniki biegu na 5 km

Wyniki marszu nordic walking na 5 km


Partnerzy Biegu Czekoladowego: Centrum Medyczne DYNASPLINT, Producent Czekolady MILLANO GROUP, Przystań POSNANIA, TERMY MALTAŃSKIE, DoMIX AGD Poznań, CHOCOLISSIMO, TRIGAR.PL, Biegaj i Zwiedzaj, Drukarnia SPRINT, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu, Komisariat Wodny Policji w Poznaniu, Cukiernia Grzeczka w Pobiedziskach.

Fot. Maciej Kopiński, Waldemar Malicki