Menu

Redakcja

POLSKI PORTAL DLA BIEGACZY
OFFICIAL POLISH WEBSITE FOR RUNNER’S


www.wszystkoobieganiu.pl
Sportowy Dziennik Informacyjny
ISSN 1897-8843        Rok założenia: 2001

mail: info@wszystkoobieganiu. pl

Przemek Walewski, redaktor naczelny – maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, organizator zawodów sportowych. Wysłannik specjalny, korespondent zagraniczny i wojenny. Założyciel Portalu Wszystkoobieganiu.pl i pomysłodawca „Biegaj i Zwiedzaj”. Autor programów telewizyjnych „Trening dla każdego” i „Biegaj i Zwiedzaj”. Podwójny mistrz Europy w maratonie (EVACS, 2006). W 2013 r. zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w maratonie w Brazylii. W 2011 r. zwycięzca maratonu na Sycylii. W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy poza Afryki (generalnie 10. miejsce). W 2017 r. zwycięzca Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach w M50 (finalista kategorii generalnej). W 2018 r. wygrał m.in. Bieg Czerwca 56 na 10 km i sztafetę triathlonową Super League Triathlon Poznań (razem z Danielem Osikiem iArturem Adamczakiem).

Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w tej kategorii. Mistrz Polski Drużyny Szpiku w Maratonie (2012). Ukończył ponad tysiąc biegów ulicznych. przełajowych i na bieżni, m.in. maratony w Londynie, Berlinie, Austin, Poznaniu, Hanowerze, Warszawie, Davos, Atenach.  Mistrz Polski Dziennikarzy w Biegach Górskich.  Prezes Akademii Młodych Olimpijczyków. Organizator zawodów m.in. Biegu Czekoladowego, Cyklu Biegów Agrobex 5/5 (Zalasewska Piątka, Piastowska Piątka), Biegu po schodach Collegium Altum, Duathlonu Tor Poznań, Biegu Formuła 1 Tor Poznań, Biegu Targowego MTP o Puchar Fit Expo. Przebiegł do tej pory ponad 130 tysięcy kilometrów. Startuje także w triathlonach, duathlonach, wyścigach MTB i biegach narciarskich w stylu klasycznym.

EKSPERCI

dr Martyna Nowak, psycholog sportu, -psycholog Reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 i Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang. Współpracuje z zawodnikami reprezentującymi najwyższy światowy poziom. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Wykładowca na międzynarodowych konferencjach, prowadzi wykłady i szkolenia dla trenerów i psychologów dotyczące metod stosowanych w psychologii sportu. Autorka publikacji z zakresu psychologii sportu. Autentyczność przekazywanej wiedzy testuje startując w imprezach biegowych i zawodach triathlonowych.Wiceprezes Akademii Młodych Olimpijczyków.

www.martynanowak.com

dr Maciej Nowak – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalista Medycyny Sportowej. Współwłaściciel Centrum Medycznego Dynasplint i Firmy D. T Splint Poland. Wieloletni lekarz Kadry Narodowej Seniorów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Założyciel i przewodniczący Komisji Medycznej ZPRP. Członek Komisji Medycznej PKOL i uczestnik Misji Medycznej PKOL na IO XXIX Olimpiady Pekin 2008. W przeszłości lekarz Kadry Davis Cup Polskiego Związku Tenisowego. Lekarz Kadry Olimpijskiej Taekwondo WTF. Wykładowca i organizator licznych konferencji z zakresu Medycyny Sportowej i biomechaniki stawu skokowego i stopy. Autor programu diagnostyki i korekcji stawu skokowego i stopy w oparciu o system indywidualnych termoplastycznych wkładek FORMTHOTICS. Wyłączny przedstawiciel i konsultant firmy Foot Science International New Zealand w Polsce. Propagator zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej , uczestnik licznych biegów i zawodów triathlonowych. Współzałożyciel Akademii Młodych Olimpijczyków.

Kontakt


dr hab.  Krzysztof Kusy – profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Lekkiej  Atletyki  i  Przygotowania  Motorycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zainteresowania badawcze: trening fizyczny sportowców wyczynowych w różnym wieku. Długofalowe skutki zdrowotne wieloletniego treningu wyczynowego w sportach szybkościowo-siłowych i  wytrzymałościowych. Zmiany metabolizmu wysiłkowego nukleotydów i ich pochodnych pod wpływem treningu. Predyktory i wskaźniki osiągnięć sportowych – fizjologiczne, biochemiczne i inne. Monitorowanie wydolności fizycznej i techniki sportowej w rocznym cyklu treningowym w sportach indywidualnych.