Menu

Nasz Patronat. „Piątka” w Zalasewie na Finał Cyklu Biegów Agrobex 5/5!

25 listopada 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. „Piątka” w Zalasewie na Finał Cyklu Biegów Agrobex 5/5!

24 listopada w Zalasewie biegacze i chodziarze nordic walking po raz ostatni w 2019 roku rywalizowali w ramach Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019. Na starcie jubileuszowego X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka stanęło ponad dwustu uczestników. Po biegu organizatorzy podsumowali wyniki całego Cyklu, a najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymali oryginalne medale i nagrody.

Sportowy dzień w Zalasewie rozpoczął się już przed godziną 10, przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jana Heweliusza 26. Szybka rozgrzewka z Organic Fitness-Swarzędz i… start! Z dystansem 5 km najlepiej poradził sobie Marcin Stokowski z Pobiedzisk, osiągając czas 17:42.

Miałem takie założenie, żeby rozpocząć bardzo szybko i zyskać przewagę na samym początku. Rywalizacja była ciekawa, a w pierwszej połowie trasy bardzo zacięta. Do tej pory często przygotowywałem się do startów na dłuższych dystansach, więc mój trening był zupełnie inny. Teraz chcę się skupić na dystansach 5 i 10 km i wygrana w Zalasewie to dobre otwarcie – powiedział na mecie Marcin Stokowski.

Jako drugi na mecie zameldował się Radosław Pluciński ze Swarzędza (18:00), a trzeci Filip Jańczak z Trzemeszna (18:12), który zwyciężył we wrześniu w II Biegu Agrobex Wartka Piątka. Z kolei wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Budziszewska z Bolechówka (23:06), druga była Aneta Machajewska ze Środy Wlkp. (23:23), a najniższy stopień podium zajęła Dorota Przybylak ze Swarzęda (23:27). Wśród chodziarzy najszybciej przymaszerował na metę Janusz Bubacz z Gniezna (35:55), a z pań Karolina Kozłowska z Poznania (35:54).

Zwycięzcy X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka – mężczyźni
Zwyciężczynie X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka

Listopadowy bieg w Zalasewie to była jednocześnie okazja do podsumowania całego sezonu. W ramach Agrobex Cykl Biegów 5/5 Edycja 2019 biegacze i chodziarze nordic walking rywalizowali dwukrotnie w Zalasewie na leśnych ścieżkach i również dwukrotnie w Pobiedziskach w pobliżu Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego i Grodu Pobiedziska oraz nad rzeką Warta w Poznaniu.

– Świetna atmosfera, uśmiech uczestników, otoczenie przyrody towarzyszą każdemu wydarzeniu. To już kolejny rok, kiedy osoby aktywne wiernie nam towarzyszą. W przyszłym roku także mamy ambitne plany – podsumowuje Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów, redaktor naczelny Polskiego Portalu dla Biegaczy WSZYSTKOOBIEGANIU.PL. Aby być sklasyfikowanym w Grand Prix, należało ukończyć trzy z pięciu startów. Każdy z nich odbywał się na dystansie 5 km. Ten warunek spełniło aż 397 osób!

Całościową rywalizację wygrał wśród mężczyzn Radosław Pluciński, który też dwukrotnie wygrywał rywalizację najlepszego zawodnika gminy Swarzędz.

Biegam z Agrobexem czwarty rok, a drugi raz udało mi się wygrać cały Cykl. Moim zdaniem w tym roku rywalizacja najbardziej zacięta była podczas finału w Zalasewie – przyznał Radosław Pluciński.

Natomiast wśród kobiet klasyfikację całego cyklu wygrała Aneta Machajewska, a wśród mieszkanek gminy Swarzędz najlepsze wyniki osiągała Dorota Przybylak. Swoje nagrody odebrali również najlepsi w kategorii open nordic walking.

Wyniki X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka _OPEN

Wyniki X Biegu Agrobex Zalasewska Piątka _NORDIC WALKING

WYNIKI CYKLU BIEGÓW AGROBEX 5/5 – BIEG

WYNIKI CYKLU BIEGÓW AGROBEX 5/5 – NORDIC WALKING


Przypomnijmy, że oprócz organizowania Cyklu Biegów 5/5, Agrobex razem z Przemysławem Walewskim oraz Drużyną Wszystkoobieganiu.pl proponują wszystkim wspólne zajęcia sportowe o każdej porze roku. – Zajęcia naszej Szkółki Biegowej odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00 na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie, pod okiem maratończyka – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Cyklowi patronują Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i Burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak.

Partnerem sportowym jest Organic Fitness-Swarzędz, a wsparcia udzielają Telewizja STK, Centrum Medyczne Diagnosis w Swarzędzu, OSP w Swarzędzu, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu, OSiR Pobiedziska, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Fot. Maciej Kopiński

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Galeria zdjęć Sandry Afek

Galeria zdjęć Małgorzaty Tarnowskiej

Relacja Telewizji STK

Do zobaczenia niebawem na Edycji 2020 !