Menu

Nasz Patronat. W słońcu i cieniu historii VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka

1 lipca 2019 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat.  W słońcu i cieniu historii  VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka

Z pewnością niedzielny bieg po trasie sprzed Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego i Grodu Pobiedziska był najbardziej „gorącym” ze wszystkich siedmiu edycji piastowskich „piątek”! Cyklowi patronuje Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i Burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak. W tym roku we wszystkich biegach weźmie udział ponad tysiąc osób.

Cykl Biegów Agrobex 5/5 minął półmetek! Już trzy biegi w tym roku odbyły się w ramach III Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Biegacze rywalizowali w Zalasewie i dwukrotnie w Pobiedziskach. W niedzielę o profesjonalną rozgrzewkę, uwzględniającą ponad 30-stopniowy upał, zadbali trenerzy z Organic Fitness ze Swarzędza. Na starcie stanęło 140 biegaczy i kijkarzy. Z crossowym dystansem 5 km znów najlepiej poradził sobie tym razem Bartosz Przybysz ze Swarzędza (czas 18:15). – W tym sezonie sporo już trenowałem w upalne dni, więc wiedziałem, że organizm trochę „wariuje” w takich warunkach pogodowych. Udało mi się dostosować do okoliczności – powiedział zwycięzca biegu. Za nim na mecie uplasowali się kolejno: Damian Mikołajczak z Gądek (18:49) i Mateusz Oracz z Zalasewa (18:58).

Fot. Maciej Kopiński

– Aktywność fizyczna może idealnie współgrać z wypoczynkiem i relaksem w otoczeniu przyrody. Nasze wydarzenia z pewnością stanowią ciekawą alternatywę wobec biegów miejskich i pozwalają na aktywny relaks – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów.

Fot. Maciej Kopiński

Wśród pań wygrała Julia Drwęska-Michalska z miejscowości Koziegłowy (23:19). Na drugim miejscu uplasowały się poznanianki Marta Sip (24:52) i Agata Olzacka (25:18)
Tradycyjnie już stawkę uzupełnili chodziarze nordic walking. Najszybszym piechurem z kijkami okazął się Maciej Gudzio z Czerwonaka (34:44), a piechurką Karolina Kozłowska z Poznania (34:53).

Fot. Maciej Kopiński

Najlepszą uhonorowaną biegaczką Gminy Pobiedziska została Małgorzata Kosmaczewska (26:57), a biegaczem Dariusz Stokowski.
(20:21)

Fot. Maciej Kopiński

Czerwcowe zawody są zaliczane do całej serii wydarzeń biegowych „III Cykl Biegów Agrobex 5/5”. VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka był już trzecim startem w ramach trzeciej serii wydarzeń biegowych. Cały Cykl Biegów Agrobex liczy pięć startów, każdy na dystansie 5 km. Do rywalizacji biegacze powrócą już 14 września w Poznaniu, gdzie blisko Warty wystartują w II Biegu Agrobex Wartka Piątka. Ostatnie, finałowe zawody będą w Zalasewie 24 listopada, będzie do już jubileuszowa 10. edycja Biegu Agrobex Zalasewska Piątka.

Oprócz zawodów, Agrobex razem z Przemysławem Walewskim, proponują wszystkim wspólne zajęcia sportowe w każdym tygodniu. Pozwala to osobom o różnym stopniu zaawansowania, dbać o formę i jednocześnie aktywnie wypoczywać.

Fot. Maciej Kopiński

– Zajęcia naszej Szkółki Biegowej odbywają się w każdy czwartek na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie, pod okiem maratończyka – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Wyniki VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka – Bieg

Wyniki VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka – NW

Wyniki III Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019 (po trzech zawodach) – Bieg

Wyniki III Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019 (po trzech zawodach) – NW


Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Galeria zdjęć Sandry Afek

Zapisy na kolejne biegi zaliczane do Cyklu Biegów Agrobex 5/5