Menu

Nasz Patronat. II Bieg Ognia i Wody. Zwycięstwa i nowe rekordy trasy Łukasza Świesiulskiego i Moniki Brzozowskiej!

14 października 2019 - NEWSY

Aż 14 biegaczy złamało limit 35 minuta na Torze Poznań! Zwycięzcą został Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa) ubiegłoroczny triumfator uzyskując na mecie czas 32:24, poprawiając o sekundę rezultat z 2018 r. Do nowego rekordu trasy dorzucił również kolejny tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP. Wśród pań także wygrała ubiegłoroczna zwyciężczyni Monika Brzozowska (37:09) i również poprawiając swój rekord z ubiegłego roku o … sekundę! Przekazan 2 tysiące złotych na pomoc dla 8-letniej Wiktorii!

Słoneczna pogoda, mocna rywalizacja i wiatr w plecy na ostatniej prostej to wszystko złożyło się na szybkie ściganie po wyścigowym torze Automobilklubu Wielkopolski. Kolorem biegu była ognista czerwień. Podobnie jak rok temu tempo nadawali strażacy, którzy walczyli w ramach II Biegu Ognia i Wody w XXV Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km oraz w Finale Pucharu Polski PSP 2019.

Od startu uformowała się czołówka, która z każdym metrem zwiększała przewagę i rozdała karty na finiszowym odcinku toru. Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa) ubiegłoroczny triumfator uzyskał na mecie czas 32:24, poprawiając o sekundę swój rezultat z 2018 r. Średnie tempo zwycięzcy wynosiło 3:14!

Tyle wynosi obecnie rekord trasy. O niespełna 5 sekund wyprzedził Bartłomieja Przedwojewskiego (KM PSP Wrocław) 0 32:28, który rok temu też uplasował się na drugim miejscu, ale w czasie 33:05. Na trzecim miejscu finiszował Damian Glapiak (KM PSP Wolsztyn) – 32:32. W takiej kolejności stanęli też panowie na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Strażaków PSP.

Wśród kobiet od startu mocne tempo narzuciła Monika Brzozowska z Czerwonaka. Jej celem była obrona tytułu z ubiegłego roku. Dokonała tego w znakomitym stylu ustanawiając nowy rekord trasy – 37:09. Na drugim miejscu ze stratą ponad trzech minut przybiegła Joanna Frukacz (KM PSP Bielsko – Biała) – 40:32, która jednocześnie została mistrzynią Polski PSP, a na trzecim miejscu finiszowała Martyna Zielińska z Leszna – 43:39.

Na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Strażaków PSP , oprócz zwyciężczyni Joanny Frukacz, stanęły Joanna Cichoń z KP PSP w Tarnowskich Górach (45:56), która wywalczyła srebrny medal i brązowa medalista Aleksandra Dettlaff (KW PSP Gdańsk) – 48:20.

Ostra rywalizacja toczyła się również w ramach II Mistrzostw Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego insp. Piotra Mąki. Mistrzem Wielkopolski został Jarosław Wawrzynkiewicz ze Śremu, który uzyskał czas 36:29 (nowy rekord mistrzostw), wyprzedzając Romana Cichonia z Miwrzęcic (37:04) i Jarosława Pińkowskiego z Piły (38:33). Puchary wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, dobrze znany zawodnikom jako dobry biegacz.

W klasyfikacji Drużynowych XXV Mistrzostw Polski Strażaków PSP zwyciężyła reprezentacja Wielkopolskiej Komendy PSP w Poznaniu, która wywalczyła również przechodni Puchar Polski.

Najlepszy strażak Łukasz Świesiulski i najlepszy policjant Jarosław Wawrzynkiewicz otrzymali bonusy w wysokości 1000 zł ufundowane przez prezesa Automobilklubu Wielkopolski Bartosza Bielińskiego , które przekazali na pomoc dla 8 – letniej Wiktorii! Dziękujemy! Przypomnijmy, że numer „1” wylicytował Mikołaj Wydra.

Główny Partner Biegu Ognia i Wody firma Tel-Poż-System „Iskra” z Poznania wystawiła sztafetę, która pokonała dystans 10 km.

Nagrody zwycięzcom wręczali Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu brygadier Tomasz Wiśniewski, prezes firmy „Iskra” Maciej Piłat, mł. bryg. Szymon Ławecki z Komendy Głównej PSP w Warszawie, prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Dariusz Krupa z Automobilklubu Wielkopolski oraz Przemysław Walewski, dyrektor zawodów.

Przypomnijmy, że Bieg Ognia i Wody jest zaliczany do I Pucharu wielkopolski Służb Mundurowych. Kolejny i ostatni bieg pucharowy już 26 października – V Bieg po schodach Collegium Altum.

Relacja Telewizji STK

Zdjęcia Maciej Kopiński

Zdjęcia Sandra Afek

Relacja TV WTK

WYNIKI II BIEGU OGNIA I WODY

WYNIKI XXV INDYWIDUALNYCH I DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW STRAŻAKÓW PSP

Organizatorami zawodów zawodów są Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL. Gospodarzem zawodów są Automobilklub Wielkopolski oraz Tor Poznań Track Day. Główny Partner to Tel-Poż-System ISKRA.

Patronat Honorowy sprawują Starosta Poznański Jan Grabkowski, Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński.

Głównym Partnerem jest poznańska firma Tel – Poż – System ISKRA. W gronie Partnerów zawodów znajdują się również: PROMAT, WORD Poznań, Duathlon Tor Poznań, Trigar.pl, Formoza Challenge, Martombike, Luboński Bieg Niepodległości, OrganicFitness Polonez.