Menu

Nasz Patronat. Słoneczna odsłona VII Biegu Agrobex Zalasewska Piątka

26 marca 2018 - Biegaj i Zwiedzaj
Nasz Patronat. Słoneczna odsłona VII Biegu Agrobex Zalasewska Piątka

Malownicza, leśna trasa, kameralna atmosfera, ograniczony limit uczestników to magnesy, które przyciągają tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę i bieganie w terenie. W niedzielne poranek prawie 200 biegaczy i miłośników Nordic Walking wystartowało w VII Biegu Agrobex Zalasewska Piątka pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. Bieg pod auspicjami „Biegaj i Zwiedzaj”.

Udział w zawodach to dodatkowa motywacja, by regularnie trenować, zgodnie potwierdzają uczestnicy popularnych „piątek”. Piękna, słoneczna pogoda i budząca się do życia przyroda towarzyszyły na trasie prawie 200 uczestnikom. Taki bowiem ustanowiony jest limit osób, które starują w biegach zaliczanych do Cyklu Biegów Agrobex 5/5. Chętnych jest dwukrotnie więcej! Organizatorzy – Agrobex i Wszystkoobieganiu.pl – chcą jednak zapewnić uczestnikom kameralną atmosferę i radość z uczestnictwa w biegach, a nie tłok i ścisk.

VII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka otworzył Cykl Biegów Agrobex 5/5. Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową leśną trasę i kultowy już mostek, przy którym wybrał swoje stanowisko znany fotoreporter Maciej Kopiński (link do jego zdjęć poniżej).

Fot. Maciej Kopiński

Jako pierwszy na metę przybiegł Radosław Pluciński ze Swarzędza (17:34), wyprzedzając Pawła Świątkowskiego z Trzemeszna (18:24) i Marcina Stokowskiego z Gorzkie Pole (18:30). Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Przybylak ze Swarzędza (22:40) przed Marzeną Sołtys z Siedlemina (24:12) i Martą Pałucką z Zalasewa (24:31). Puchary Burmistrza Szkudlarka dla najszybszych w tym biegu mieszkańców gminy Swarzędz otrzymali Radosław Pluciński i Dorota Przybylak.Trasę VII Agrobex Zalasewskiej Piątki przemierzyli także miłośnicy nordic walking. Pierwszy przymaszerował Krzysztof Świtała z Góry (37:07), a najszybszą piechurką była Maria Janas z Czerwonaka (41:03).

Przypominamy, że aby być sklasyfikowanym w rankingu „Cyklu Biegów Agrobex 5/5 sezon 2018″, uczestnicy muszą wystartować i ukończyć 3 z 5 zaplanowanych zawodów – wszystkie na dystansie 5 km ( dwa biegi w Swarzędzu – 25 marca i 25 listopada, dwa w Pobiedziskach – 13 maja i 25 sierpnia i jeden w Poznaniu – 30 września). Limit uczestników 200 osób! Patronat nad Cyklem sprawuje Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski.


Relacja Przemek Walewski

WYNIKI BIEGU i MARSZU NW

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Fot. Maciej Kopiński