Menu

Nasz Patronat. Rekord trasy na #wyścigowapiątka i szybkie ściganie na duathlonie na Torze Poznań!

15 maja 2021 - Akademia Młodych Olimpijczyków, NEWSY
Nasz Patronat. Rekord trasy na #wyścigowapiątka i szybkie ściganie na duathlonie na Torze Poznań!

Rekord trasy w 7. Biegu Tor Poznań Formuła 1 #wyścigowapiątka i wskaźnik mocy na 7. Trigar Duathlon Tor Poznań! Bardzo dobre warunki atmosferyczne w promieniach słońca i moc adrenaliny. Zarówno miłośnicy duathlonu, jak i biegacze czekali na start na Torze Poznań. Wyniki pokazały, że jest moc!

To jedyne tego typu zawody w Europie na wyściowym torze samochodowym. Konfiguracja trasy i bardzo dobra nawierzchnia sprzyja rekordowym wynikom, jak się okazuje, także w zawodach biegowych i duathlonowych, podkreślają prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński i Dariusz Krupa, organizator Tor Poznań. Track Day. Organizatorzy zadbali, by samochód pilotujący zawodników nie przeszkadzał w rywalizacji i wybrali razem z partnerem zawodów firmą Toyota Bońkowscy ekologiczny model Camry.

Zgodnie z zapowiedzią ubiegłoroczny zwycięzca #wyścigowapiątka (atest PZLA) Mateusz Lipiński z Poznania powalczył o złamanie 15 minut. Prowadził od startu do mety finiszując w 14:54, co jest nowym rekordem trasy (średnia 2’59″/km). Na drugiej pozycji na mecie zameldował się Adam Stippa z Wrocławia (15:21), a na trzeciej pozycji Marcin Kęsy z Poznania (15:22), a czwarte punktowane miejsce zajął Bartłomiej Falkowski z Warszawy (15:28).

Wyrównania stawka kobiet powalczyła o zwycięstwo i zdecydowały 2 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła Karina Miniorczyk z Wrocławia (18:24), wyprzedzając Jagodę Durkalec z Jeleniej Góry(18:26) i Dominikę Kłodę z Poznania (18:31). Punktowane 4. miejsce zajęła Karolina Klupczyńska z Poznania (18:38).

Wyniki 7. Bieg Tor Poznań Formuła 1 #wyścigowapiątka

W 7. Trigar Duathlon Tor Poznań najszybszy na trasie 23 km okazał się Adam Kuś z Poznania, który zameldował się na mecie w łącznym czasie 50:42 i o niespełna 8 sekund wyprzedził Piotra Klupczyńskiego z Murowanej Gośliny (50:50). Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Adamczyk z Obornik (50:54).

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Jahnz ze Stargardu (55:08), wyprzedzając Urszulę Kafarską z Poznania (56:39) i Karolinę Rutę-Korytkowską ze Swarzędza (57:22).

Wyniki 7. TRIGAR Duathlon Tor Poznań

W biegu wzięli też udział zawodnicy z Tarnowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych TARSON: Michał Szała (opiekun Tomasz Szała), Antoni Dworczak (opiekun Arkadiusz Dworczak) i Szymon Nowicki (opiekun Roman Sobański).

W Pucharze Służb Mundurowych w duathlonie zwyciężył w kategorii mężczyzn Adrian Stempniak ze Śremu (51:18), a najszybszą kobietą była Karolina Jahnz ze Stargardu (51:18).

W duathlonie wystartowała też drużyna, która towarzyszyła 12-letniemu Markowi Grabarczykowi. Jego marzeniem było wystartować na wyścigowym torze. „Chłopiec przeszedł poważną operację na mózgu, jeszcze kilka miesięcy temu miał problemy z chodzeniem i jest cały czas w procesie rehabilitacyjnym. Dotychczas Marek mógł jedynie z daleka kibicować naszym akcjom biegowym czy rowerowym, a symboliczny medal wręczaliśmy mu po fakcie. Dzięki przychylności organizatorów Duathlonu i władz Automobilklubu Wielkopolski, Marek będzie mógł teraz sam poznać smak sportowej adrenaliny i sukcesu”, cieszyła się na mecie Danuta Pawlik, koordynatorka akcji.

To było wyjątkowe otwarcie tegorocznego sezonu – podkreśla uśmiechnięty Przemysław Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Poluzowanie obostrzeń sanitarnych stworzyło nam możliwość do zorganizowania biegu i duathlonu zarówno w bezpiecznych, jak i jak najbardziej sprzyjających warunkach do bezpośredniej rywalizacji. Efektem był rekord trasy na atestowanej trasie 5 km, liczne życiówki na „piątce” i znakomite rezultaty w duathlonie!

Jesienią kolejna odsłona ścigania na Torze Poznań – 9 października wystartuje 4. edycja Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha na atestowanej trasie 10 km. W ubiegłym roku kilkadziesiąt biegaczek i biegaczy pobiegło poniżej 40 minut! Swoje mistrzostwa w ramach Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych, który jest rozgrywany równolegle, mają m.in. policjanci, strażacy i żołnierze.

Zdjęcia Maciej Kopiński i Kacper Skubiszak