Menu

Nasz Patronat. Rekordy życiowe pobite podczas 5. Duathlon Tor Poznań i 5. Bieg Formuła1 !

6 kwietnia 2019 - NEWSY

Duathloniści i biegacze mieli znakomite warunki do łamania rekordów życiowych! Łagodne zakręty, długie proste i równa jak stół nawierzchnia, to warunki rzadko spotykane na zawodach ulicznych. To zawody w oryginalnym miejscu i formacie, które przyciągają miłośników sportowych wrażeń. Najszybszy na 23. km trasie duathlonu został po raz czwarty Robert Czysz (50:16) z Poznania, a biegaczem na atestowanej trasie 5 km Paweł Pszczółkowski (16:27) z Olsztyna. Mistrzem Wielkopolski Służb Mundurowych w duathlonie został reprezentant Policji Michał Binkowski z Rokietnicy (54:39).

Wśród kobiet startujących w 5. Duathlon Tor Poznań zwyciężyła Urszula Kafarska z Obornik, a najszybsza w 5. Biegu Formuła 1 Tor Poznań została Monika Brzozowska z Krzepic (18:08). Słoneczna pogoda i temperatura ok. 11 stopni Celsjusza na starcie sprzyjała dobremu tempu już od pierwszych metrów zawodów. Zwycięzca poprzednich trzech edycji duathlonu Robert Czysz prowadził zdecydowanie już od pierwszego etapu, przebiegając 5 km w czasie 16:41 tuż za zwycięzcą Biegu Formuła 1 Pawłem Pszczółkowskim. Wśród biegaczy na drugiejh pozycji uplasował się Marcin Stokowski z Pobiedzisk (16:54), wyprzedzając Adriana Zeidlera z Kurowa (17:03).

Wśród biegaczek za zwyciężczynią Moniką Brzozowską finiszowały Weronika Hedzielska z Golęczewa (18:52) i Hanna Jaraszkiewicz z Poznania (19:19).

Dutahloniści po 5-kilometrowym etapie biegowym mieli do pokonania 16 km trasy kolarskiej. Najlepszy czas uzyskał Marcin Tomczak z Poznania (23:21). Robert Czysz utrzymał jednak przewagę z pierwszego etapu nad goniącym go Robertem Filipiakiem z Łodzi i jako pierwszy wyruszył na ostatni 2-kilometrowy odcinek biegowy, który pokonał w czasie 6:41. Ostatecznie Robert Czysz finiszował na pierwszym miejscu w czasie 50:16, wyprzedzając Roberta Filipiaka (50:57) i Marcina Tomczaka (51:01).

Także kategoria kobiet w duathlonie miała już od pierwszego etapu liderka. Urszula Kafarska pierwszy etap biegowy 5 km pokonała w 19:37, kolarski w 25:50 i finiszowe 2 km w 7:39. Na mecie uzyskała czas 55:44, wyprzedzając Katarzynę Stroińską z Obornik (01:02:58) i Alinę Licznierską z Plewisk (01:03:48).

W rozegranych po raz pierwszy Mistrzostwach Wielkopolski Służb Mundurowych w duathlonie zwyciężył reprezentant Policji Michał Binkowski (54:39), przed reprezentantami Polskich Sił Zbrojnych Robertem Szombierskim (58:20) z Lubuska i Mariuszem Kurlapskim (1:01:42) ze Świdwina.

Duathlon był niegdyś popularniejszy w Polsce od triathlonu. W ostatnich latach widać, że moda na duathlon powraca. To swoisty złoty środek. Biegacze mogą urozmaicić swoje treningi o kolarstwo, a dla początkujących triathlonistów jest to znakomite przygotowanie. „, mówi Przemek Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Imprezie przyklasnęły władze Automobilklubu Wielkopolski, które wspierają tę oryginalną inicjatywę. Zawody wpisały się w harmonogram Tor Poznań Track Day. To jedyny tego rodzaju wyścig na samochodowym torze wyścigowym.

Dziękujemy Partnerom: strefarowery.pl, TRIGAR.PL, CM Dynasplint, Telewizji STK, Agencji Ochrony SOWA, WORD, ratownikom z ekipy Sebastiana Buduły, Organic Fitness oraz Championman Duathlon Czempiń i Triathlon Soplicowo z Izą i Piotrem Lisieckimi. Od początku są z nami komandor zawodów, triathlonista Tomasz Stryczyński i fotograf Maciej Kopiński, Filip Kantorski, Rafał Afek i Sandra Afek oraz Hernik Team. Organizacyjny napęd to zasługa m.in. Klaudii Walewskiej, Maroli Szemiel-Afek, Piotra Ługowskiego, Krzysztofa Kaźmierczaka.

Pamiętamy, że rok temu był z nami śp. Robert Werle, prezes Automobilklubu Wielkopolski, miłośnik i mecenas sportu … Nie byłoby tej wyjątkowej imprezy, gdyby nie Wy – drogie Zawodniczki i Zawodnicy. Do zobaczenia za rok!