Menu

Nasz Patronat. Bieg Drużynowy 10×10 km o Puchar Wielkopolski

24 września 2018 - NEWSY
Nasz Patronat. Bieg Drużynowy 10×10 km o Puchar Wielkopolski

W niedzielę wystartował nad poznańską Maltą I Bieg Drużynowy 10×10 km o Puchar Wielkopolski z okazji 100-lecia odzyskanie Niepodległości oraz 100-lecia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego! 10-osobowe drużyny to był prawdziwy sprawdzian zespołowej pracy. Najlepsze drużyny w kategoriach męskich, żeńskich i mieszanych ekip otrzymały Puchary Wielkopolski. Wystartowały 22 drużyny z całej Polski.

Organizatorami zawodów byli Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, Stowarzyszenie 4activelife, Akademia Młodych Olimpijczyków oraz Wszystkoobieganiu.pl. Biegacze wystartowali na dystansie 10 km ze startu wspólnego. Starterem biegu był szef WZLA dr Jacek Biernacki. Konrad Tuszewski, jak zwykle, zadbał o oprawę na starcie i mecie oraz oryginalne medale. Trasa wiodła nową trasą wzdłuż Jeziora Maltańskiego i posiadała atest PZLA. Padło prawie dwadzieścia „życiówek” na 10 km, cieszył się Przemek Walewski, który przygotował trasę, która pokazała inny wymiar Malty.

Spacerowicze i rowerzyści dopingowali biegaczki i biegaczy, wśród których wyróżniały się oprawą ekipy Hernik Team i KGHM. W kategorii drużyn męskich zwyciężyła reprezentacja KGHM ZG RUN 1 w łącznym czasie brutto 6:12:06, w kategorii mixt ekipa Hernik Team 1 (08;01:41), a w klasyfikacji drużyn kobiecych Hernik Team Beauties (9:34:04). Najszybciej trasę pokonał Mateusz Szczepański z KGHM ZG RUN 1 (34:55), a wśród pań najlepszy czas osiągnęła Justyna Wysokińska z BBF Sp. z o.o. (44:35).

Fot. 2x Hernik Team

Przypomnijmy, że drużyna startująca w biegu musiała składać się z 10 osób. Zawodnik mógł startować wyłącznie tylko w jednej drużynie.W ramach Festiwalu odbędą się też biegi dla dzieci, a oryginalną oprawę zapewniły grupy rekonstrukcyjne Powstania Wielkopolskiego oraz 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

 

 

 

 


Szczegóły na stronie