Menu

Nasz Patronat. IX Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach w słonecznych humorach :)

28 czerwca 2021 - NEWSY
Nasz Patronat. IX Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach w słonecznych humorach :)

To jeden z kultowych wielkopolskich biegów na dystansie 5 km. Malownicza trasa wiedzie Szlakiem Piastowskim wokół jeziorka Biezdruchowo w pobliżu Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego i Grodu Pobiedziska. IX Bieg AGROBEX Piastowska Piątka w Pobiedziskach wygrał Radosław Pluciński ze Swarzędza (18:42), a z kobiet najszybsza była Monika Brzozowska z Czerwonaka (19:45). Patronat nad piastowską „piątką” objął Burmistrz Ireneusz Antkowiak, który kibicował biegaczom i chodziarzom oraz wręczał nagrody zwycięzcom.

Niedziela, 27 czerwca, to już było lato na prawie cały regulator. Na zawody zapisali się zarówno biegacze, jak i chodziarze nordic walking – łącznie 120 osób. Kilkudziesięciu kibiców dopingowało na trasie. Już w ubiegłym roku organizatorzy zmodyfikowali trasę, by uwzględnić upalną pogodę i warunki rywalizacji. Uczestnicy docenili inicjatywę organizatorów.

Radość biegania 🙂

Imprezę zabezpieczali ratownicy medyczni na quadzie, ale nie mieli nic do roboty, ponieważ ci, którzy wystartowali byli dobrze przygotowani. Zwieńczeniem zmagań był unikatowy medal stylizowany na rycerską tarczę.

Biegaczki i biegacze oraz miłośnicy nordic walking cieszyli się, że mogą wrócić do „realnej” rywalizacji na klimatycznej trasie.

Biegacze i chodziarze nie mogli się doczekać startu w kolejnej odsłonie Biegu Agrobex Piastowska Piątka.

– Cieszymy się, że na nasze wezwanie odpowiedziało tylu biegaczy. W tym roku widać wyraźnie, że trudno zmobilizować do startu w zawodach. To efekt długiego przestoju w okresie pandemii – podkreśla Przemysław Walewski, dyrektor biegu. – Już po biegu odezwało się wielu biegaczy, którzy widząc w mediach społecznościowych zdjęcia uczestników IX Biegu Agrobex Piastowska Piątka, z których emanuje radość biegania – już zadeklarowali udział w kolejnych edycjach Cyklu Biegów Agrobex 5 km. Największą nagrodą dla nas, organizatorów, były słowa od biegaczy: „Dziękujemy za powrót do normalności !”


Wreszcie była okazja do rozmów i wymiany wrażeń.

Rezultaty osiągnięte przez zwycięzców pokazały, że przez cały czas trzymali formę „pod parę”. Za zwycięzcą Radosławem Plucińskim finiszowali Radosław Hajdukiewicz z Czerwonaka (18:47) i Daniel Marek z Garbów (19:14).

Zwycięzcy kategorii mężczyzn.

Wśród kobiet triumfowała faworytka Monika Brzozowska z Czerwonaka (19:45), która o cztery minuty wyprzedziła drugą zawodniczkę Dorotę Przybylak ze Swarzędza (23:47) i Annę Jagodzińską z Gniezna (24:40).

Zwycięzcy kategorii kobiet.

W klasyfikacji nordic walking najszybciej dotarła na metę Ewa Bubacz z Gniezna (38:10), a pierwszy z panów zameldował się Janusz Bubacz (39:09).

Zwycięzcy kategorii nordic walking.

– Cieszę się, że tyle osób wystartowało na wyjątkowej trasie w naszej gminie – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Ireneusz Antkowiak. – Zapraszamy już teraz na kolejną edycję Biegu Agrobex Piastowska Piątka. Gratuluję najszybszej biegaczce z naszej gminy Małgorzacie Kosmaczewskiej i najszybszemu biegaczowi w tym biegu Mariuszowi Stokowskiemu.

Zwycięzcy kategorii mieszkańców Miasta i Gminy Pobiedziska.


„Impreza odbyła się po raz kolejny w specyficznym okresie pandemii, ale widać radość i emocje, które są bezcenne. Cieszę się, że biegacze polubili pobiedziskie trasy.”, podkreślił Jakub Waligóra, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

Burmistrz Ireneusz Antkowiak zaprasza na malownicze trasy biegowe do Gminy Pobiedziska.

Wyniki IX Bieg Agrobex Piastowska Piątka – bieg

Wyniki IX Bieg Agrobex Piastowska Piątka – nordic walking

fot. Waldemar Malicki