Menu

Nasz Patronat. II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego pod znakiem słońca!

19 maja 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego pod znakiem słońca!

Alejami Poetów i Filozofów popędzili biegacze i miłośnicy nordic walking! Na listach startowych biegów dla dorosłych i dzieci znalazło się prawie 200 osób. Na II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego było po prostu swojsko i słonecznie. Po prostu Biegaj i Zwiedzaj!


Wśród biegaczy najszybciej pokonał Robert Galicki z Poznania w czasie 18:10. Na kolejnych miejscach uplasowali się Marcin Najewski z Zalasewa (19:35) i Jakub Suchoroski z Kobylnicy (19:57). Najszybszą kobietą okazała się Magdalena Kierzek z Poznania (23:19), która wyprzedziła Martę Sip z Poznania (23:53) i Natalię Stanisławską (24:15) ze Swarzędza. Zwycięzcy otrzymali oryginalne statuetki ufundowane przez Stowarzyszenia Szlachta Wielkopolska i vouchery od Centrum Medycznego Diagnois, które wręczył Adam Łuczak. Najlepszymi biegaczami z Gminy Swarzędz zostali Jakub Suchoroski i Natalia Stanisławska. Nagrody wręczył im zastępca burmistrza Tomasz Zwoliński.

Trasa biegu głównego wiodła malowniczymi terenami w pobliżu Dworu Cieszkowskiego, historycznymi Alejami Poetów i Filozofów. Start znajdował się na Placu im. A. Cieszkowskiego, przed zabytkowym drewnianym kościołem z XVI w. p.w. św. Mikołaja. Finisz natomiast ulokowany został koło zabytkowej drewnianej karczmy, gdzie obecnie znajduje się dom sołtysa.

Fot. Włodzimierz Buczyński

Miłośnicy nordic walking mieli więcej czasu do rozkoszowania się przyrodą niż pierwsi biegacze. Najszybciej przymaszerował na metę Marcin Chmielewski z Poznania (34:44), a najszybszą kobietą z kijkami była Magdalena Flisikowska-Wojciechowska z Kicina ( 37:41). Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli rywalizację otrzymali oryginalne medale z wizerunkiem kościoła św. Mikołaja, znajdującym się na Szlaku Kościołów Drewnianych.

Fot. Włodzimierz Buczyński

Po biegu była okazja zwiedzić kościół i zamkniętą na co dzień kryptę rodziny Cieszkowskich, po której oprowadzali znawcy historii Wielkopolski i familii Cieszkowskich – Ewa i Włodzimierz Buczyńscy. Każdy z uczestników biegu, jak i kibiców miał okazję do bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi i cukru, które przeprowadzili specjaliści z Centrum Medycznego Diagnosis. Instruktorzy klubu fitness Organic ze Swarzędza zadbali o rozgrzewkę i przebadali chętnym poziom tkanki tłuszczowej. Rozdali też bezpłatne wejściówki do klubu.

Po dekoracjach ruszyły biegi dla dzieci, nad którymi czuwali rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wierzenicy. Przepiękna letnia pogoda zachęcała do zwiedzania okolicy.

Fot. Włodzimierz Buczyński


Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację:
Szkole Podstawowej w Wierzonce z Panią dyrektor Ewa Madanowska na czele, władzom Swarzędza – patronat objął burmistrza Marian Szkudlarek, a aktywny udział w biegu wziął zastępca burmistrza Tomasz Zwoliński z rodziną, Centrum Medycznemu Diagnosis, Stowarzyszeniu Szlachta Wielkopolska, ks. proboszczowi Przemysławowi Kompfowi,, wolontariuszom – nauczycielom, uczniom, wybitnym znawcom historii naszego regionu i przewodnikom Państwu Ewie J. i Włodzimierzowi Buczyńskim, redaktorom Wierzeniczenia, Filipowi Kantorskiemu i Telewizja STK, chłopakom i wychowawcom z Ośrodka Młodzieży Wierzenicy oraz Straży Miejskiej w Swarzędzu

Fot. Włodzimierz Buczyński

Do zobaczenia na treningach szlakiem hr. Agusta Cieszkowskiego już wkrótce!

Wyniki biegu

Wyniki nordic walking