Menu

Nasz Patronat. Pobiegliśmy z Maltańskim Światełkiem!

20 stycznia 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Pobiegliśmy z Maltańskim Światełkiem!

W takich chwilach jednoczą nas cisza, milczenie i gesty. W takich chwilach pragniemy być razem. Poczuć bliskość drugiego człowieka. Dlatego w sobotę 19 stycznia byliśmy tu razem na XIII Bieg z Maltańskim Światełkiem. Na starcie stanęło 250 biegaczek i biegaczy, osób na wózkach inwalidzkich, chodziarzy. Uczciliśmy zamordowanego Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Dobrego i uśmiechniętego człowieka. Człowieka pomocnego serca.

Przed startem biegu wybrzmiał utwór „The Sound of Silence” (Brzmienie ciszy) Simon & Garfunkel, który upodobał sobie śp. Pan Prezydent. Usłyszeliśmy w nim m.in. takie słowa:

Witaj ciemności, stara przyjaciółko
Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho
Zostawiła swe nasiona gdy spałem
I wizja, która została zasiana w mym umyśle
Wciąż pozostaje
W dźwięku ciszy …

Panie Prezydencie, Tobie dedykowaliśmy ten XIII Bieg z Maltańskim Światełkiem. Poniesiemy światełko wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Będziemy zabiegać o dobro! Zebrane fundusze przeznaczymy na leczenie 2-letniego Kubusia i Hospicjum im. ks.Dutkiewicza. Dziękujemy!

Podziękowania dla wszystkich uczestników! Byliśmy razem z Darkiem Iżyckim i Agnieszką Żak z Fundacji Otulina. Dziękujemy za dobre słowo Beacie Sadowskiej. Doceniamy życzliwość i wsparcie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Dziękujemy jak zawsze uśmiechniętym i niezawodnym – Marii Homan, Marioli Szemiel-Afek, Piotrowi Ługowskiemu oraz Klaudii Walewskiej. O bezpieczeństwo zadbali – poznańska policja, Agencja Ochrony Osób i Mienia SOWA i Seba Team, za subtelną muzykę Sebastian i Krzysztof Cichy , a o słodki poczęstunek Cukiernia Magdalenka. #Lecimydalej!

Przemek Walewski

Galeria zdjęć Tomasza Szwajkowskiego

Wideoklip z biegu Rafała Afka

Dedykacja Beaty Sadowskiej

Galeria zdjęć Damiana Olejniczaka

Fotoreportaż Głos Wielkopolski

Relacja Telewizji WTK