Menu

Nasz Patronat. VIII Bieg na Tak – Run of Spirit połączył wszystkich miłośników biegania!

14 maja 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. VIII Bieg na Tak – Run of Spirit połączył wszystkich miłośników biegania!

Blisko 1300 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking stanęło na startach biegów dziecięcych, integracyjnych i głównych w ramach VIII Biegu na Tak – Run of Spirit. Jednak nie wynik był najważniejszy. Każdego roku impreza ta łączy osoby pełnosprawne i te z niepełnosprawnościami, pomaga przełamać bariery i pokazuje jak niewiele jest między nami różnic. Wszystkich łączy pasja sportu!

Tego dnia w roli gości honorowych pojawili się: zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pani Anna Skupień, oraz Dorota Potejko, pełnomocnik Prezydenta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Po raz kolejny nie zabrakło oczywiście ngości z Niemieckiej fundacji Evangelisches Johannesstift, którzy od początku organizowania Biegu na Tak w Poznaniu wspierają Stowarzyszenie w działaniach.

Fot. Jak nie biegam to pstrykam

Podczas biegu prowadzona była loteria, z której dochód w całości przekazany zostanie na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak. W strefie dziecka czekały atrakcje dla całych rodzin. Od malowania buziek, po dmuchańce i fotobudkę. Dla dorosłych oczywiście też nie brakowało atrakcji, ale to dzieci miały tego dnia zapewniony moc emocji.

Fot. Jak nie biegam to pstrykam


„Razem było nas kilka tysięcy osób mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Tegoroczna edycja Biegu była tym bardziej wyjątkowa ze względu na odbywające się 30-lecie Stowarzyszenia Na Tak. Dziękujemy współpracującym z nami osobom, za wkład i wysiłek włożony w organizację całego wydarzenia”, podkreślają władze Stowarzyszenia.

Fot. Jak nie biegam to pstrykam

WYNIKI WSZYSTKICH BIEGÓW