Menu

Nasz Patronat. Rekord trasy w 9. Lubońskim Biegu Niepodległości im. „Podpułkownika Ludwika Misieka”!

11 listopada 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Rekord trasy w  9. Lubońskim Biegu Niepodległości im. „Podpułkownika Ludwika Misieka”!

„Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy..” – cztery zwrotki polskiego hymnu wybrzmiały tuż przed startem z ust 1247 uczestników oraz licznie zgromadzonych kibiców biorących udział w 9. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. WSZYSTKOOBIEGANIU.PL jest Partnerem Medialnym biegu.

Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running tradycyjnie wystartowała dziś, w poniedziałek 11 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu. Rekord 10-kilometrowej trasy ustanowił Paweł Ochal (31:51). Tuż za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak-Flajszer (38:34).

Paweł Ochal. Fot. Anna Strojna

Wszystkie wyniki

Na starcie stanęła m.in. mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Po raz pierwszy po takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli także żołnierze
z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.
W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów, Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostali także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizowali w 15 kategoriach wiekowych.

Fot. Anna Strojna

Myślę, że impreza zakończyła się sukcesem choć czas na podsumowania dopiero przyjdzie. Mimo, że emocje jeszcze we mnie nie opadły to już jutro, 12 listopada rozpoczną się przygotowania do organizacji przyszłorocznej, jubileuszowej 10. Edycji biegu. Nowości podamy w przyszłym roku. Na pewno w wyjątkowy sposób będziemy chcieli uczcić dekadę organizacji naszej imprezy. Już dziś chcielibyśmy również zaprosić na nowy projekt – imprezę biegową, która odbędzie się w drugiej połowie lipca przyszłego roku, Imprezę która zdarza się tylko raz na dwa lata i towarzyszyć będzie wielkiemu wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć czy nawet umiejętności sportowe. Szczegóły zdradzę dopiero po nowym roku – podsumował tegoroczną edycję dyrektor biegu Adam Chudzicki.


www.lubonskibiegniepodleglosci.eu


Sponsorzy: Miasto Luboń, „U Stefana” Hurtowania Dodatków Krawieckich JAAS Kontenery, Biuro rachunkowe EXACTUS, Multichem, Szkoła Językowa Salamanca, Tovago
Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia RAWA, MaragoFit, Grand Royal Hotel, MVP Instalacje Sanitarne, Hanasped, WM Komputer, OSP Luboń, ZS Strzelec, AquaService, WC Serwis, KomLub, Szkoła Aspirantów PSP. InterMarche Luboń
Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN Poznań.
Patroni medialni: PoznanBiega.pl, Luboni.pl, WieściLubońskie, WSZYSTKOOBIEGANIU>PL, BieganieUskrzydla.pl