Menu

Nasz Patronat. Relacja z pierwszego dnia Super League Triathlon Poznań

29 czerwca 2018 - NEWSY
Nasz Patronat. Relacja z pierwszego dnia Super League Triathlon Poznań

Z nami pierwszy dzień Festiwalu Triathlonu w Poznaniu. Nowatorskie formuły Super League Triathlon zapewniły wspaniałe widowisko wszystkim kibicom. W emocjonującym wyścigu Triple Mix wśród mężczyzn walka trwała do samego końca, a ostatecznie Andreas Schilling z Danii, który o sekundę wyprzedził Kanadyjczyka Tylera Mislavchuka. Wśród pań zwyciężyła faworytka, Emma Jeffcoat z Australii,a reprezentantka Polski, olimpijka z Pekinu Maria Cześnik była trzecia.  

Po raz pierwszy w Polsce mogliśmy oglądać ten format triathlonu. Widowiskowy i pełen emocji. Rywalizacja była doskonale widoczna z maltańskich trybun. Wśród kibiców była też olimpijka Agnieszka Jerzyk, która nie zdecydowała się na start w Poznaniu w piątek. Zobaczymy ją w niedzielę w sztafecie razem z twórcą SLT Chrisem McCormackiem. Piątek był  początkiem święta triathlonu na Malcie. Jutro czeka nas druga runda zmagań jednych z najlepszych triathlonistów świata. Podobnie jak dzisiaj na starcie zobaczymy Roberta Czysza, zwycięzcę tegorocznego Duathlon Tor Poznań. W sobotę zobaczymy także  rywalizację na dystansie 112,99 km.

SLT Poznań, fot. P.Walewski

W sobotę zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Oprócz drugiej rundy zmagań najlepszych z najlepszych w ramach wyścigów w formule Eliminator (kobiety startują o 16:00, natomiast mężczyźni o 18:00), rozegrane zostaną Mistrzostwa Policji w Triathlonie na dystansie 112,99 km, a także rywalizacja amatorów na tym samym dystansie.

W niedzielę amatorzy rywalizować będą na dystansie 28,25 km oraz 56,5 km. Na wszystkich, którzy w ten weekend odwiedzą poznańską Maltę czeka również moc atrakcji przygotowanych przez partnerów imprezy, m.in. strefa gier Microsoft i park trampolin Energi Super Park).

W ramach SLT Poznań odbył się również dzisiaj Semilac Women Run, bieg kobiet dla kobiet, w którym zwyciężyła Hanna Kotwica z czasem 22:49, drugie miejsce zajęła Dorota Kuźma, a trzecia była Joanna Bejerlein.

Pełne wyniki