Menu

Nasz Patronat. Już 26 listopada VII Bieg po schodach Collegium Altum! Informacje dla uczestników.

21 listopada 2023 - Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Już 26 listopada VII Bieg po schodach Collegium Altum! Informacje dla uczestników.

26 listopada 2023 r. już po raz siódmy biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum. Po zwiększeniu limitu na liście startowej znajduje się 270 osób!

To najwyżej umieszczona meta w Wielkopolsce (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

W Regulaminie znajdują się szczegóły dotyczące odbioru pakietów startowych i zawodów. Tradycyjnie w pakiecie startowym znajdą się bestsellery Domu Wydawniczego REBIS.

REGULAMIN

W tym roku odbędzie się już siódma edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu ustanowiliśmy limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski.

W 2019 r. biegacze wyróżnili nestora Janusza Grzeszczuka pamiątkowym albumem.

O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, a w każdej edycji na starcie pojawia się wielu debiutantów, którzy chcą posmakować nowych biegowych emocji.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz siódmy Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VII Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji, a strażacy PSP i OSP w 5. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Link do listy startowej