Menu

Powrót do swobodnego biegania w lasach!

19 kwietnia 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Praktyczne Porady, Regeneracja, Zapowiedzi, Zdrowie
Powrót do swobodnego biegania w lasach!

Datę 20 kwietnia 2020 roku biegacze zakreślą na zielono w swoich biegowych dzienniczkach. Ministerstwo Środowiska informuje, że od 20 kwietnia będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki.

Nie tylko biegacze będą mogli cieszyć się ruchem i czystym powietrzem, wzmacniając odporność organizmu. Ministerstwo Środowiska przekazało wytyczne dyrektorom parków narodowych, by także one były dostępne dla odwiedzających. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach.

– Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma – mówi minister środowiska Michał Woś.

Fot. M.Kopiński

Decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna – urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania. Jak przypomina resort środowiska, dodatkową ostrożność należy zachować ze względu na panującą w Polsce suszę.

opr. pw