Menu

Nasz Patronat. Biegacze postawią Wieżę Eiffla w Gnieźnie

4 marca 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Biegacze postawią Wieżę Eiffla w Gnieźnie

NASZ PATRONAT Już 7 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się XVI Bieg Europejski na dystansie 10 kilometrów. Organizatorzy imprezy zaprezentowali już oficjalną koszulkę biegu. Właśnie otrzymaliśmy od nich informację dotyczącą medalu i (auto)promocji .

Tegoroczna edycja będzie rozgrywana pod hasłem „Teraz Francja!” dlatego na krążku, który każdy uczestnik otrzyma na mecie biegu, widnieje symbol Paryża – wieża Eiffla. Dodatkowo, każdy ze startujących w swoim pakiecie znajdzie niespodziankę.

Wśród innych biegów na dystansie 10 kilometrów w Polsce, organizowany w Gnieźnie Bieg Europejski wyróżnia się motywem przewodnim, który od 2015 roku dedykowany jest innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch, a tegoroczna edycja, która odbędzie się już 7 kwietnia, będzie dedykowana Francji. Organizatorzy biegu pokazali właśnie pamiątkowe medale, które uczestnicy otrzymają na mecie. Na krążku znajdzie się mapa kraju nad Sekwaną oraz wieża Eiffla, budowla rozpoznawana na całym świecie. Będzie to kolejny medal do unikalnej kolekcji medali z Biegu Europejskiego.

Medale naszego biegu tworzą unikalną kolekcję. Takich medali inspirowanych krajami Europy nie ma żaden inny bieg w Polsce. Niektórzy biegacze mają już sportowe pamiątki z naszych imprez dedykowanych Danii, Niemcom oraz Włochom

Gnieźnieńska „dycha” cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy, choćby ze względu na termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie i sprawdzenie formy przed rozgrywanymi tydzień później kwietniowymi maratonami w Gdańsku i Łodzi, czy poznańskim półmaratonem. Atutem imprezy w pierwszej stolicy Polski jest też szybka, sprzyjająca osiąganiu bardzo dobrych wyników trasa. Na liście startowej gnieźnieńskiego biegu znajduje się obecnie już ponad 1200 zawodników, warto więc pospieszyć się z decyzją o starcie, gdyż organizatorzy ustanowili limit startujących zawodników na 1500 osób.

– Jesteśmy szczególnie dumni i zaszczyceni faktem, że Ambasada Francji objęła Honorowy Patronat nad naszą imprezą.  – dodaje  Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Oprócz koszulki i numeru startowego pakiety, które otrzymają uczestnicy będą zawierały niespodziankę.

Bieg Europejski w Gnieźnie rusza z mocną promocją imprezy poza pierwszą stolicę Polski. Pomoże w tym auto marki Hyundai Tucson w barwach biegu przekazane przez firmę Autocentrum Lis. Samochód już ruszył w trasę, będzie można go zobaczyć w wielu miejscowościach w województwie wielkopolskim i w całej Polsce. Auto warto fotografować, organizatorzy biegu przygotowali bowiem konkurs fotograficzny, w którym wygrać będzie można m.in. pakiety startowe na imprezę.

Obok biegu głównego na dystansie 10 km odbędzie się także Bieg Przedszkolaka, w którym najmłodsi wystartują w specjalnych pamiątkowych koszulkach. A na mecie otrzymają dyplom i słodkie upominki. Organizatorzy biegu planują dodatkowe niespodzianki dla kibiców, nie zabraknie więc atrakcji dla całych rodzin.


Rejestracja do XVI Biegu Europejskiego wciąż trwa, a zapisy prowadzone są na stronie www.biegeuropejski.pl.


Organizatorem XVI Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi są firmy Altom i Velux.