Menu

Dyscypliny lekkoatletyczne w zakładach bukmacherskich

17 września 2019 - NEWSY
Dyscypliny lekkoatletyczne w zakładach bukmacherskich

Sportami najczęściej obstawianymi w zakładach bukmacherskich są piłka nożna i tenis. Jak kształtuje się sytuacja w przypadku dyscyplin lekkoatletycznych?


W ostatnich kilku latach polscy sportowcy odnieśli wiele sukcesów w zawodach lekkoatletycznych. Mamy mistrzów świata i mistrzów olimpijskich w biegach, skoku wzwyż, rzucie oszczepem, młotem i dyskiem. W ślad za tym rośnie zainteresowanie kibiców zmaganiami na stadionach lekkoatletycznych, zwiększa się też liczba zakładów, jakie bukmacherzy przyjmują na „królową sportu”, jak często nazywa się lekkoatletykę.


Obstawianie dyscyplin lekkoatletycznych
Dyscypliny lekkoatletyczne są w większości sportami indywidualnymi – wyjątkiem są biegi sztafetowe. Najprostszą formą zakładów bukmacherskich jest więc stawianie na zwycięzcę na przykład w biegu sprinterskim, w biegu przez płotki lub biegu na 3000 m. Drugą metodą jest wybieranie typów w parach biegaczy. Bukmacher dzieli całą dostępną stawkę na kilka lub kilkanaście par, a zadaniem gracza jest wytypowanie tego zawodnika z danej pary, który uzyska lepszy wynik końcowy. Można też typować w dziedzinie, w jakiej padnie rekord świata, na przykład w sprincie bądź biegu na 800 m; można też typować zawodnika, który poprawi swój życiowy rekord np. w biegu na 1500 m.
Zakłady na rekordy i medale

W przypadku większych imprez lekkoatletycznych, takich jak mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie, zakłady bukmacherskie starają się rozszerzyć swoją ofertę o nietypowe specjalne oferty. W ich punktach można zatem obstawiać zakłady sportowe na lekkoatletyczne rekordy, klasyfikację medalową danego kraju lub specjalne osiągnięcia w rodzaju zdobycia wielu medali przez jednego zawodnika. Obstawiający mogą polegać wyłącznie na własnym doświadczeniu i oczywiście intuicji. Aby wspomóc ich w podejmowaniu decyzji, bukmacherzy udostępniają w swoich punktach oraz serwisach internetowych darmowe typy. Z takiej opcji korzystają przede wszystkim początkujący gracze, ale stają się one popularne również wśród zaawansowanych pasjonatów zakładów. Można zatem typować nie tylko wyniki osiągane na zawodach międzynarodowych, ale również na krajowych arenach. Przykładem może być lekkoatletyka w Zamościu, czyli zasługi AGROS dla królowej sportu.


Zakłady na lekkoatletykę

Przy zawieraniu zakładów na dyscypliny lekkoatletyczne należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim zasady rozgrywek są tu proste, a pula zawodników niewielka. To sprawia, że wyniki bywają stosunkowo łatwe do przewidzenia, choć oczywiście zdarzają się niespodzianki, jak w każdej innej dyscyplinie sportu. Poza tym kursy na biegi mogą być niskie; jednak kurs można powiększyć, obstawiając kumulację, czyli typ w dwóch, trzech, bądź czterech kolejnych biegach. Trzeba jednak unikać obstawiania lekkoatletyki z góry, od fazy eliminacji do finału, w którym zostanie stoczona decydująca walka o medale. Specyfika konkurencji lekkoatletycznych polega bowiem na tym, że zawodnicy dochodzą do najwyższej formy stopniowo i robią wszystko, aby szczyt ich możliwości przypadł na najbardziej decydujące zawody w danym sezonie, na przykład na igrzyska olimpijskiej lub mistrzostwa świata.
Oglądanie zmagań sportowców w zawodach lekkoatletycznych to popularny sposób spędzania wolnego czasu i uzupełnienia własnej aktywności fizycznej. Wielu kibiców dodatkowo obstawia też wydarzenia lekkoatletyczne w zakładach bukmacherskich.


Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Artykuł sponsorowany