Menu

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Międzynarodowa obsada na starcie w Gdyni!

1 sierpnia 2019 - NEWSY, Triathlon, Zapowiedzi
Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Międzynarodowa obsada na starcie w Gdyni!

Na głównym dystansie IRONMAN 70.3 wystartuje ponad 2100 zawodników z 56 krajów świata. Obcokrajowcy stanowią w tym roku aż 35 proc. wszystkich uczestników.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2019 cieszy się dużym zainteresowaniem zawodowych triathlonistów. Na udział w zawodach w Gdyni zdecydowało się niemal 70 sportowców posiadających licencję PRO z Janem Frodeno na czele. Zawody odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 r.

To naprawdę niesamowite. Lista startowa robi wrażenie, a rywalizacja o zwycięstwo będzie niezwykle ciekawa – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN na Polskę. – Do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia zgłosili się zawodnicy, którzy łącznie ponad 100 razy stawali na podium zawodów IRONMAN na całym świecie. Mamy trójkę olimpijczyków, a także medalistów mistrzostw Europy i świata.
W zasadzie podwoiliśmy liczbę zawodników z zagranicy w ostatnich 3 latach. Wzrost odsetka obcokrajowców jest też bardzo wyraźny w porównaniu z ubiegłym rokiem. Cieszymy się, że Gdynia tak mocno zaznacza swoją obecność na triathlonowej mapie świata.

Jan Frodeno

Imprezę będzie można także obejrzeć na YouTube, w portalu Interia.pl oraz na oficjalnych stronach internetowych www.ironmangdynia.pl i www.ironman.com.