Menu

Luboński Bieg Niepodległości już po raz siódmy!

11 listopada 2017 - NEWSY
Luboński Bieg Niepodległości już po raz siódmy!

7. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości już za nami. 1396 osób (1393 biegaczy i 3 osoby na wózku) ukończyło rywalizację. Najszybszym zawodnikiem był  Grzegorz Kalinowski – 31:23, a wśród kobiet Olga Ochal – 35:49).


Na drugim miejscu podium stanęli Paweł Tarasiuk (32:05) i Katsiaryna Ptashuk (35:59). Po brąz sięgnęli Oleksii Obukhovskyi (33:20) i Justyna Papież (37:37). Na trasie nie zabrakło także gwiazd wśród których należy wymienić Natalię Madaj-Smolińską (złotą medalistkę Olimpijską w wioślarstwie) czy Jacka Meza Mejera.
Przed startem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie, wystrzałem z pistoletu dowódcy drużyny Plutonu Kedywu Armii Krajowej, Podpułkownika Ludwika Miśka, rozpoczęto wyścig.

– Rozpoczynając przygotowania do biegu miałem rozpisane łącznie około 30 nowych założeń do wprowadzenia – udało się zrealizować około 12-13. Są wśród nich te najważniejsze: komplet uczestników, utrzymanie odpowiedniego zabezpieczenia imprezy, zwiększenie nagród w konkursie Mistrz Kibicowania. Wielkim wyróżnieniem było otrzymanie od WZLA prawa do organizacji Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 10km – to niewątpliwie ogromnie podniosło rangę i prestiż imprezy. Są oczywiście również te nie zrealizowane na, które wpływ miały różne czynniki. Bieg Niepodległości ma ogromny potencjał, który według mnie jeszcze nie jest wykorzystany do końca. Nie mniej idziemy w dobrym kierunku, cały czas się uczymy i rozwijamy! – podsumował Adam Chudzicki, dyrektor biegu.

I choć limit zapisów został wyczerpany na tydzień przed imprezą to Adam Chudzicki twierdzi, że w kwestii zwiększenia liczby uczestników w latach kolejnych zarówno on jak i cały jego zespół organizacyjny mają niezmienne zdanie – limit 1500 osób w otwartym panelu zapisów plus około 150 miejsc do naszej dyspozycji – dla sponsorów, partnerów, zawodników elity czyli łącznie około 1650 osób jest optymalny dla biegu. Myśląc o limicie musimy pamiętać o wielu czynnikach (bezpieczeństwie uczestników, bazie logistycznej, szerokości ulic i dostępności miejsc parkingowych).

Nowością tegorocznej imprezy była klasyfikacja w ramach Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 10 km, którą wygrali Paweł Tarasiuk i Justyna Papież. Podczas 7. edycji biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach Mistrzostwa Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto nagrodzono: najlepszą Luboniankę i Lubonianina oraz 15 kategorii wiekowych. Jak co roku uhonorowano też unikatową kategorię biegu: z biało-czerwoną flagą oraz osoby na wózku.

– Nie wyobrażam sobie już świętowania kolejnych rocznic odzyskania niepodległości Polski bez Lubońskiego Biegu Niepodległości – powiedziała Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska . – Luboński Bieg Niepodległości ma swoją renomę, widać to po zawodnikach przyjeżdżających do nas z różnych zakątków kraju. Bieg jest świetną promocją naszego Miasta. Dzięki współpracy z WZLA najmłodsi mogli wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w specjalnej strefie w ramach akcji Lekkoatletyka dla każdego, którą nadzorował medalista Mistrzostw Świata i olimpijczyk z Pekinu Rafał Wieruszewski.


 

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

 

 

Jak zaznacza Adam Chudzicki, dyrektor biegu, pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Natomiast rok temu 1060 uczestników zameldowało się na mecie. Najszybciej z trasą zeszłorocznej edycji uporali się Błażej Brzeziński, który 10 kilometrowy dystans ukończył z czasem: 31:37 oraz Aleksandra Brzezińska, która ukończyła bieg w czasie 36:32. W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin oraz biegacz i biegaczka z flagą, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.

 

 

Tagi: