Menu

Nasz Patronat. II Bieg Agrobex Wartka Piątka z rekordem trasy!

19 września 2019 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. II Bieg Agrobex Wartka Piątka z rekordem trasy!

Po okresie wakacyjnym biegacze oraz chodziarze uprawiający nordic walking wrócili do rywalizacji w ramach Cyklu Biegów 5/ . Nad Wartą w Poznaniu odbył się II Bieg Agrobex Wartka Piątka na dystansie 5 km. Na liście startowej był komplet 200 osób. Tyle wynosił limit uczestników.

Start i meta mieściły się przy terenie klimatycznych obiektów Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji, Oddział Rataje Rywalizowali na dystansie 5 km po bulwarach spacerowych Parku Rataje nad Wartą. Na tegorocznym medalu uwieczniono dwa mosty w jednym. Most Jordana na Ostrowie Tumskim, którego przęsło jest dawnym mostem Rocha.

Wśród biegaczy najszybszy był Filip Jańczak, reprezentujący klub Polonia Środa Wielkopolska, z czasem 16:30, przed dwoma biegaczami ze Swarzędza – Radosławem Plucińskim (17:10) i Danielem Markiem (17:54). Natomiast wśród pań najlepiej spisała się Patrycja Muszkieta (Art Team Pegaz Teatr Wielki Poznań) finiszując w czasie 21:45. Na drugom miejscu uplasowała się Aneta Machajewska (Polonia Środa) – (22:26) i Edyta Mikulska (PRO336) z Poznania – 22:49.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji biegu nad Wartą w Poznaniu, dopisała słoneczna pogoda. Zwycięzca Filip Jańczak pokonał zdecydowanie w biegu triumfatora z poprzedniej edycji, Radosława Plucińskiego i dodatkowo jeszcze ustanowił nowy rekord trasy. Średnie tempo Filipa wynosiło 3’18″/km!

Z chodziarzy NW najszybszy był wśród panów Krzysztof Świtała (Biegacze Juniora – Runners Team) z Góry (34:55), a z chodziarek – Karolina Kozłowska z Poznania (35:09).

Wyniki

Po raz pierwszy wziąłem udział w biegu Agrobexu i wyszło idealnie. Zgłosiłem się „last minute”, udało się wygrać i zabrakło dosłownie kilku sekund do życiówki! Mam przed sobą maraton w Poznaniu, ale później postaram się powalczyć także 24 listopada w Zalasewie, kiedy odbędzie się X Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Mój cel to wygrać kiedyś cały Cykl Biegów Agrobex 5/5 – powiedział nam Filip Jańczak, rozradowany zwycięzca.

Filip Jańczak na drugim okrążeniu

Tegoroczny Cykl Biegów Agrobex 5/5 zbliża się do końca. Odbyły się już cztery wydarzenia. Biegacze rywalizowali na dystansie 5 km w Zalasewie, dwukrotnie w Pobiedziskach i raz w Poznaniu. W Zalasewie (24 listopada) nastąpi oficjalne zamknięcie tegorocznego Grand Prix. Walka o tytuł najlepszego biegacza i biegaczki będzie zacięta. Aby być sklasyfikowanym w rankingu Cyklu Biegów Agrobex 5/5 sezon 2019, uczestnicy muszą przynajmniej ukończyć 3 z 5 zaplanowanych zawodów.

Klasyfikacja Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019 (po czterech biegach) – Bieg 5 km

Klasyfikacja Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2019 (po czterech biegach) – Nordic Walking 5 km


Cyklowi patronuje Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i Burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak.


Nasze wydarzenia mają charakter kameralny, ale biorą w nich udział zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby zaczynające swoją przygodę z tym sportem. Dobra zabawa, otoczenie przyrody i sportowa rywalizacja z uśmiechem na twarzy to ciekawa alternatywa na weekend – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Osoby chcące regularnie dbać o kondycję, mogą też brać udział w Szkółce Biegowej, którą wszystkim zainteresowanym proponuje Agrobex razem z Przemysławem Walewskim. Zajęcia odbywają się pod okiem maratończyka w każdy czwartek o godz. 18: zbiórka przy placu zabaw na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie.

Fot. Maciej Kopiński