Menu

Piotr Hercog zwycięzcą kultowego Moab 240 Endurance Run

18 października 2018 - NEWSY

Piotr Hercog, zawodnik z Kudowy Zdroju wygrał Moab 240 Endurance Run – górski ultramaraton przez pustynię, skały i kaniony w Canyonlands Arches National Parks w stanie Utah w USA. Długość trasy wynosiła 238 mil. Polak pokonał ją w 60 godzin, 14 minut i 47 sekund. W biegu  rozgrywanym w stanie Utah wystartowało 153 zawodników z kilkunastu krajów. Piotr Hercog był jedynym Polakiem w stawce.

W ubiegłym roku zawody wygrał Courtney Dauwalter z czasem 57:55:13, drugi był Sean Nakamura – 67:50:10, a trzeci Michael Knight – 68:26:38. To był debiut naszego zawodnika na dystansie dłuższym niż 200 km.

– Bardzo dbałem o stopy. Małe otarcie decyduje, że można nie ukończyć biegu. Ten wyścig ukończyłem bez żadnego pęcherza. Dopóki nie jestem na mecie, nawet 200 metrów przed, to nie dopuszczam do siebie myśli, że wygrałem. – powiedział Piotr Hercog po biegu.