Menu

Świetlisty korowód wokół Jeziora Maltańskiego!

22 stycznia 2018 - NEWSY
Świetlisty korowód wokół Jeziora Maltańskiego!

Oj, działo się nad poznańską Maltą! Rozświetliła się setkami czołówek, latarek i rozmaitych lampek.  Charytatywny Bieg z Maltańskim  Światełkiem odbywa się już od 12 lat. W  tym roku to był Bieg wyjątkowy, bo w roku Jubileuszu 10-lecia DRUŻYNY SZPIKU.

„Dziękuję, jako biegacz i szef rady fundacji Dar Szpiku, razem z Dorotą Raczkiewicz, za Wasze wsparcie i niesamowite emocje! Pokazaliśmy, że biegamy dla różnych wyzwań, ale pomoc innym jest najcenniejsza. W tym Biegu były dwa numery 1 – dla Oleńki i Eryka, to dla Nich biegliśmy!”, dziękował podczas imprezy pomysłodawca Biegu, maratończyk Przemek Walewski.


Jak podkreślają organizatorzy, nie sposób wszystkim ludziom dobrej woli podziękować, którzy ich wspierają w charytatywnych działaniach: Wolontariusze Drużyny Szpiku, Piotr „Łysy” Przybylski, Maria Homan i Krzysztof Bartosiak. Hanna Kramer i Klaudia Walewska. Techniczne wsparcie to tradycyjnie Wigosław Jakubowicz i Piotr Ługowski oraz Dariusz Łapawa.

Oprawę muzyczną przygotował Krzysztof Cichy oraz zespół „Granie na Bieganie”, a biegacze-muzycy w habitach także pobiegli ze światełkiem. Życzliwa pomoc Plus Timing z Tomkiem Zeńczakiem i Łukaszem Kitajczukiem. Nie mogło zabraknąć Filipa Kantorskiego i Telewizji STK.
Smaczne drożdżówki ufundowała „Zagrodnicza”, a Gospodarzem był „Leśny Zakątek” państwa Rydlichowskich.


Podziękowania za życzliwość i pomoc dla Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz służb medycznych.


red

Relacja telewizyjna

fot. żródło