Menu

Ruszyły zapisy na II Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań!

8 lutego 2019 - NEWSY
Ruszyły zapisy na II Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań!

Na trasie Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha znowu będzie prawdziwy ogień! Druga edycja wystartuje 12 października 2019 r. Szybki wyścigowy Tor Poznań sprzyja nie tylko dobrym wynikom na atestowanej przez PZLA trasie.

W ramach biegu odbędą się XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz II Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego. Bieg jest zaliczany do Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych Edycja 2019.

Zapisy 

Lista startowa


Podczas pierwszej edycji prym wiedli strażacy,którzy wysoko postawili poprzeczkę. Przypomnijmy wyniki

.W czasie 32:25 pierwszy na mecie finiszował Łukasz Świesiulski (KW PSP Warszawa), który z dużą przewagą przybiegł przed Bartomiejem Przedwojewskim (KM PSP Wrocław) – 33:05 i Andrzejem Szpunarem (KW PSP Rzeszów) – 33:07. W takiej kolejności stanęli też panowie na podium Mistrzostw Polski Strażaków PSP. Zwycięzcy w klasyfikacji OPEN – Monika Brzozowska i Łukasz Świesulski otrzymali oprócz nagród od firmy Iskra i organizatora Tor Poznań Track Day, puchary ufundowane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jacka Biernackiego, honorowego Patrona zawodów.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

Wśród kobiet bardzo dobry rezultat uzyskała Monika Brzozowska (Czerwonak Biega) z Krzepic – 37:10, która wyprzedziła poznaniankę Dominikę Kłodę (ASICS FrontRunner Poland) – 39:47. Na trzecim miejscu finiszowała Agnieszka Serżysko (Team Draczyński) z Gorzowa Wlkp – 42:43.W rywalizacji kobiet w ramach Mistrzostw Polski Strażaków PSP zwyciężyła Aleksandra Dettlaff (KW PSP Gdańsk) – 46:02, a na kolejnych miejscach podium stanęły Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) – 46:15 i Dagmara Kaczmarek (KM PSP Katowice) – 50:42. W klasyfikacji drużynowej MP Strażaków zwyciężyli reprezentanci Łódzkiej Komendy Wojewódzkiej PSP przed reprezentacją Wielkopolskiej KW PSP.

I Bieg Ognia i Wody. Fot. Maciej Kopiński

W rywalizacji policjantów w I Mistrzostwach Wielkopolski Policji na 10 km o Puchar Komendanta Wojewódzkiego zwyciężył Adrian Stempniak ze Śremu (38:09), który wyprzedził reprezentanta Szkoły Policji w Pile Jarosława Pińkowskiego – 40:37 i Przemysława Mańkowskiego (OPP Poznań) – 43:57.

Najbliższa okazja do pościgania się po Torze Poznań będzie już 6 kwietnia 2019 r. podczas 5. Duathlonu Tor Poznań i 5. Biegu Formuła 1 na dystansie 5 km (atest PZLA). Duathlon na Torze Poznań to jedyne zawody tego typu rozgrywanym na wyścigowym torze samochodowym.