Menu

Maratoński weekend. Siostrzany dublet w N Kolay Istanbul Marathon!

7 listopada 2021 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY

Nasze relacje rozpoczniemy od Stambułu. To jedyny na świecie maraton, którego trasa łączy dwa kontynenty. Maratończycy biegną przez most, który łączy Europę z Azją.

Debiutujący na dystansie maratońskim Victor Kiplangat został niespodziewanym zwycięzcą N Kolay Istanbul Marathon. 21-letni Ugandyjczyk osiągnął czas 2:10:18 po walce z trzema innymi zawodnikami na ostatnim kilometrze wyścigu. Kenijczyk Robert Kipkemboi zajął drugie miejsce z czasem 2:10:23, a Solomon Mutai z Ugandy był trzeci z czasem 2:10:25.

W rywalizacji kobiet końcówka została rozegrana w iście sprinterskim stylu na zaledwie 500 metrów przed metą! Kenijka Sheila Jeroticch zaatakowała z tylnej pozycji i z 6-sekundową przewagą triumfowała na placu Sultanahmet w Stambule z wynikiem 2:24:15. 32-letnia biegaczka wyprzedziła swoją siostrę Jackline Chepngeno (2:24:21), a Ayantu Abdi z Etiopii uplasowała się na trzecim miejscu z czasem 2:24:45. Najprawdopodobniej wyjątkowe jest to, że siostry zajęły dwa pierwsze miejsca w ważnym międzynarodowym maratonie. Zwycięzcy w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymali bonusy w wysokości 35 000 dolarów.

Tekst: Przemysław Walewski