Menu

Nasz Patronat. Jubileuszowa koszulka dla uczestników 30. Biegu Jagiełły Tip Topol Półmaratonu Pobiedziska!

13 czerwca 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Jubileuszowa koszulka dla uczestników 30. Biegu Jagiełły Tip Topol Półmaratonu Pobiedziska!

Szybko zapełnia się lista startowa 30. Biegu Jagiełły – Tip Topol Półmaratonu Pobiedziska. Wymagająca trasa, wyjątkowa atmosfera, podbiegi jak w Karpaczu i oryginalny medal to tylko niektóre bonusy wzięcia udziału w tym biegu. Organizatorzy przygotowali także dla uczestników pamiątkową, techniczną koszulkę nawiązującą stylistyką do rycerskiej tuniki.

Już od 30 lat w pagórkowatym terenie Parku Krajobrazowego Promno organizowany jest Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska. Organizatorzy tego wydarzenia znaleźli receptę na sukces małej imprezy biegowej na bardzo konkurencyjnym dziś arenie biegów długodystansowych.

Mało kto decyduje się  na organizację biegu długodystansowego w upalnym, urlopowym lipcu. Okazuje się, że pobiedziski Bieg Jagiełły to strzał w dziesiątkę, ponieważ przyciąga wielu biegaczy.

Miano najtrudniejszego półmaratonu w Wielkopolsce przypadło Pobiedziskom nie tylko z racji aury, ale przede wszystkim słynnej już trasy z sumą przewyższeń równą biegom górskim. Bieg Jagiełły uważany jest przez zawodników za półmaraton górski pomimo, że organizowany jest w centralnej części Polski. Nikt nie przyjeżdża tu z myślą o biciu życiówki, a raczej mając na celu pokonanie własnych słabości. Mimo to, każdego roku spotkać tu można osoby debiutujące na dystansie półmaratonu.

Bieg Jagiełły, pomimo swojej długiej historii, pozostał imprezą kameralną. Corocznie startuje tu zaledwie pół tysiąca zawodników. Organizatorzy czynią wszelkie starania, by każdy został dopieszczony i wyjechał z Pobiedzisk z obietnicą powrotu za rok. Ważne jest, że w czasie upału aż osiem razy na trasie przebiega się przez kurtyny wodne. Na licznych punktach odżywczych znaleźć można poza wodą również izotoniki i banany .  Z powodu swojej królewskiej nazwy impreza ma wyjątkową oprawę nawiązującą do czasów polskiego średniowiecza.

Zawodników cały czas dopingują bijący w tarabany wojowie. W ukończeniu biegu w wymarzonym czasie pomagają doświadczeni lokalni pacemakerzy ubrani w koszulki stylizowane na rycerskie zbroje. Ceremonię wręczenia pucharów zastąpiono królewską koronacją. Wiele atrakcji czeka również w strefie odpoczynku, gdzie skorzystać można z darmowego masażu przed i po biegu a w ramach posiłku regeneracyjnego skosztować można tradycyjne piastowskie pierogi. Wszyscy zawodnicy, którym udało się ukończyć bieg, mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska rozwija się z każdym rokiem. Pomimo limitowanej liczby uczestników został doceniony przez Marszałka Wielkopolski i włączony do prestiżowego cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Organizatorzy starają się obecnie o certyfikat jakości przyznany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.


30 Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska odbędzie się 7 lipca 2019 r. Informacje o imprezie znajdziecie na www.polmaraton.pobiedziska.pl