Menu

Nasz Patronat. V Bieg po schodach Collegium Altum. Ostatnie wolne miejsca!

7 sierpnia 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. V Bieg po schodach Collegium Altum. Ostatnie wolne miejsca!

26 października już po raz piąty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania były 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Lista startowa zapełniła się błyskawicznie. Zostały ostatnie wolne miejsca. Limit wynosi 300 osób!

Rok temu rekord trasy wśród mężczyzn ustanowił zwycięzca z 2017 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01 min20 sek), a Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01min 56 sek). Patronat honorowy sprawują rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.


W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. W sposób szczególny uhonorowane zostanie 100-lecie powstanie Akademickiego Związku Sportowego, który wpisał się w historię i teraźniejszość nie tylko Uniwersytetu Ekonomicznego, ale całego sportu uczelnianego Wielkopolski. Gościem honorowym będzie prezes Tomasz Szponder, szef wielkopolskiego AZS-u.

Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 300 osób. Choć do dnia biegu, 26 października, pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, to na liście startowej pozostało niewiele wolnych miejsc. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a gościem honorowym Janusz Grzeszczuk,nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi (obaj na zdjęciu poniżej).

Fot. Uniwersytet Ekonomiczny
Na starcie Mateusz Marunowski. IV Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński


Tak, jak w poprzednich latach, miejsca na liście startowej rozchodzą się błyskawicznie, co świadczy o popularności imprezy organizowanej wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny i WSZYSTKOOBIEGANIU.PL przy współpracy KB UE AZS. Tegoroczna edycja przyciągnie ponownie zawodników specjalizujących się w towerrunning i biegach górskich.

O zwycięstwie, miejscu decydowały ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na wysokim poziomie. W tym roku zawody mają wyjątkową oprawę nie tylko ze względu na piątą edycję, ale także na 100-lecie AZS-u. Bieg po schodach Collegium Altum ma oryginalny, akademicki klimat– podkreśla Przemysław Walewski, główny organizator biegu.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz piąty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning.

Bieg po schodach Collegium Altum. Fot. Maciej Kopiński

Policjanci rywalizować będą w 5. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 3. Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka. W ubiegłym roku wystartowało prawie 70 policjantów i strażaków.

Fot.KB UE AZS
REGULAMIN V BIEGU PO SCHODACH COLLEGIUM ALTUM

Link do zapisów

Wydarzenie na FB