Menu

Zmiana formuły JBL Triathlon Poznań! Bez pływania!

14 lipca 2022 - NEWSY, Zapowiedzi
Zmiana formuły JBL Triathlon Poznań! Bez pływania!

Organizatorzy informują o konieczności zmiany formuły realizacji zawodów JBL Triathlon Poznań 2022. Bezpośrednią przyczyną jest decyzja z dnia 14 lipca podjęta przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w której podtrzymano czasowy zakaz korzystania z kąpielisk w Jeziorze Maltańskim.

W związku z powyższym Organizator Mistrzostw Polski w Triathlonie i Polski Związek Triathlonu informują o rezygnacji z organizacji Mistrzostw Polski, zmianie formuły zaplanowanych rywalizacji.

Zawody zostaną zrealizowane w następującej formule:
1/8 (1,31 run – 22,5 bike – 5,25 run) zamiast (475 m swim – 22,5 bike – 5,25 run)
1/4 (2,625 run – 45 bike – 10,5 run) zamiast (950 swim – 45 bike – 10,5 run)
1/2 (5,25 run – 90 bike – 21 run) zamiast (1900 swim – 90 bike – 21 run)

Aquabike – zostaje odwołany
Triathlon Kids – zostanie zorganizowany Duathlon Kids

Formuła duathlonu wyklucza przyznanie tytułu Mistrzów Polski w Triathlonie oraz przyznania nagród w klasyfikacji OPEN. Ze względu na brak rywalizacji, nie zostaną wyłonieni również Mistrzowie Polski w Aquabiku.

Organizator JBL Triathlon Poznań wspólnie z Polskim Związkiem Triathlonu chcą promować ideę fair play w triathlonie. Rywalizacja zawodników PRO i AG powinna być prowadzona na równych zasadach, w tym także w odniesieniu do zalet i ograniczeń wynikających z wyboru przez zawodników kategorii licencji oraz formuły przeprowadzonej rywalizacji.
W związku z odwołaniem Mistrzostw Polski oraz zmianą formuły rywalizacji zmianie ulega także regulamin w zakresie przyznawanych nagród i ich wysokości.

Nagrody finansowe dla kategorii PRO wynoszą w PLN:

1. miejsce 6 000
2. miejsce 4 200
3. miejsce 2 700
4. miejsce 2 100
5. miejsce 1 800
6. miejsce 1 500
7. miejsce 1 200
8. miejsce 900
9. miejsce 600
10. miejsce 300

Ponadto zawodnicy AG posiadający licencję roczną lub jednorazową będą sklasyfikowani i otrzymują medale i statuetki w kategoriach wiekowych. Zawodnicy PRO i chętni zawodnicy kategorii AG chcący walczyć o zwycięstwo w rywalizacji w kategorii Open będą mieli zapewniony wspólny start.

Organizator zawodów i Polski Związek Triathlonu rozumiejąc fakt, że część zawodników i zawodniczek mogła podjąć decyzje o starcie pod wpływem informacji o możliwych nagrodach pieniężnych proponują wprowadzenie możliwości – dla już zapisanych osób – zmiany licencji z AG na PRO. W tym celu osoby zainteresowane zmianą licencji powinny złożyć do dnia 15.07.2022 r. do godz. 12:00 wniosek o wydanie licencji PRO wraz z udokumentowanym wynikiem upoważniającym do jej otrzymania. Wnioski należy przesłać na adres: biuro@triathlon.pl biuro@triathlon.pl. Zwracamy jednak uwagę, że osoba posiadająca status PRO, zobowiązana jest do udziału w rywalizacji sportowej w kategorii PRO do końca sezonu i nie ma możliwości rezygnacji ze statusu PRO w trakcie roku kalendarzowego.

„Rozumiemy emocje i rozgoryczenie towarzyszące zmianom – podkreślają organizatorzy. – Także nam jest przykro, bo przez ostatnie 12 miesięcy wiele podmiotów oraz dziesiątki osób zaangażowanych w organizację imprezy pracowało wspólnie nad przygotowaniem JBL Triathlon Poznań i Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Organizacja imprez sportowych realizowanych na zewnątrz zawsze obciążona jest ryzykiem, jednak ze względu na skalę przedsięwzięcia decyzje o rozpoczęciu prac podejmowane są na wiele miesięcy przed wydarzeniem. Niestety, mimo ogromu wykonanej pracy, po raz pierwszy w 9 letniej tradycji imprezy, przyroda okazała się od nas silniejsza. Mamy nadzieję, że pomimo przeciwności losu spotkamy się w najbliższy weekend, podczas sportowych zmagań”.