Menu

Pod Patronatem Starosty Poznańskiego. Cykl Biegów AGROBEX 5/5 w Swarzędzu, Pobiedziskach i Poznaniu

27 lipca 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Pod Patronatem Starosty Poznańskiego. Cykl Biegów AGROBEX 5/5 w Swarzędzu, Pobiedziskach i Poznaniu

Cykl Biegów AGROBEX  5/5 zbliża się do półmetka, ale nadal można być sklasyfikowanym w całym Cyklu. Trzeba ukończyć trzy z pośród pięciu biegów na dystansie 5 km. 25 sierpnia odbędzie się V Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach, 30 września I Bieg Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu oraz 25 listopada VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Patronat honorowy sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Cykl pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”.

Do tej pory odbyły się „piątki” w Zalasewie (marzec) i w Pobiedziskach (maj). Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów. Najbliższy bieg w Pobiedziskach odbędzie się w Parku Promno w malowniczej scenerii, a Wartka Piątka po bulwarach nad Wartą w Poznaniu. Finał całego Cyklu Biegów AGROBEX 5/5 tradycyjnie w Zalasewie po finałowej „piątce”. Zalasewska Piątka jest dopiero 25 listopada, a już połowa limitu miejsc została wykorzystana! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Cyklu wzięło udział ponad 1000 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking.

IV Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach

W gronie Patronów Honorowych Cyklu, obok Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, znajdują się Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Pani dr Dorota Nowacka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Przypomnijmy, że w każdym biegu obowiązuje limit uczestników – 200 osób. Organizatorzy chcą zapewnić kameralną atmosferę, by zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny gadżet, a na mecie poczęstunek. Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski  zestaw.

 

 

Informacje i linki zapisów na biegi zaliczane do Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2018