Menu

Patronat Starosty Poznańskiego. Duża popularność biegów Agrobex Wartka Piątka i Agrobex Zalasewska Piątka!

18 września 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, Zapowiedzi
Patronat Starosty Poznańskiego. Duża popularność biegów  Agrobex Wartka Piątka i Agrobex Zalasewska Piątka!

Już  30 września wystartuje 1. edycja Biegu Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu, a  25 listopada VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. Patronat honorowy nad całym Cyklem Biegów Agrobex 5/5  sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski. Cykl odbywa się pod egidą „Biegaj i Zwiedzaj”. Wpisowe do każdego biegu wynosi tylko 20 zł, a w pakiecie startowym zawsze znajdziecie praktyczny, biegowy gadżet, a na mecie czeka oryginalny medal do kultowej kolekcji. Udział w Cyklu Biegów Agrobex 5/5 (co najmniej zaliczone trzy biegi) premiuje nagrodami w klasyfikacjach wiekowych. Udział można wziąć także w tylko wybranych biegach.

Do tej pory odbyły się już „piątki” w Zalasewie  i w Pobiedziskach. Aby być sklasyfikowanym w Cyklu (kategorie wiekowe) trzeba ukończyć zgodnie z regulaminem trzy z pięciu biegów. Pierwsza edycja Agrobex Wartka Piątka wystartuje po bulwarach nad Wartą w Poznaniu już 30 września. Finał całego Cyklu Biegów Agrobex 5/5 tradycyjnie będzie miał miejsce w Zalasewie po finałowej VIII Biegu Agrobex Zalasewska Piątka  25 listopada. Już większość miejsc na liście startowych listach ostatnich dwóch biegach w Cyklu jest  zajęta! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Agrobex Cykl Biegów 5/5 wzięło udział ponad 1000 biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking.

Przypomnijmy, że w każdym biegu obowiązuje limit uczestników – 200 osób. Organizatorzy chcą zapewnić kameralną atmosferę, by zachęcić do startu tych, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w zawodach lub nie mają jeszcze startowego „obycia”. W pakiecie startowym zawsze znajduje się praktyczny gadżet, a na mecie poczęstunek. Oryginalne medale otrzymują wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z jego regulaminem. Medale całego Cyklu łączą się w kolekcjonerski  zestaw.

Informacje i linki zapisów na biegi zaliczane do Cyklu Biegów Agrobex 5/5 Edycja 2018