Menu

Dodatkowe zapisy na Grodziski Półmaraton „Słowaka”!

18 maja 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY, Zapowiedzi
Dodatkowe zapisy na Grodziski Półmaraton „Słowaka”!

Zapisy na Grodziski Półmaraton „Słowaka” trwają jak mgnienie wiosny! Większość nie zdąży zasiąść przed komputerem, gdy na listach startowych jest już komplet. Nic dziwnego, bo to jeden z najpopularniejszych biegów nie tylko w Wielkopolsce, ale w całej Polsce. Zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów. Dla chętnych, którzy chcą wystartować w XII HUNTERS Grodziskm Półmaratonie „Słowaka”, będzie specjalna dogrywka.
Dodatkowe zapisy ruszą w samo południe 20 maja. Warto być w blokach startowych! W oczekiwaniu na zapisy warto poznać bliżej fenomen Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. To impreza organizowana w Grodzisku Wielkopolskim od 2007 roku. Jej pomysłodawcą jest wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, Marek Małecki. Sam pomysł zorganizowania w małym mieście liczącym 13.947 mieszkańców, jakim jest Grodzisk Wielkopolski, tego typu imprezy zrodził się w głowie Marka Małeckiego w momencie, kiedy to w liceum zaczęto przygotowywać się do uczczenia 80 rocznicy nadania szkole imienia Juliusza Słowackiego. Wtedy to właśnie wspomniany nauczyciel zaproponował, aby z tej okazji w mieście zorganizować bieg uliczny i nazwać go Grodziskim Półmaratonem „Słowaka” ( od patrona szkoły Juliusza Słowackiego).

W pomyśle tym widział nie tylko jeden z elementów obchodów 80. rocznicy nadania szkole imienia, ale także możliwość promowania zdrowego stylu życia, mody na uprawianie sportu, jak również promocji miasta, które mimo iż jest nieduże może poszczycić się wieloma pięknymi miejscami. Do tej pory miasto znane było tylko i wyłącznie z dawno zaprzestanej produkcji wody grodziskiej i piwa grodziskiego, które wśród społeczności lokalnej określane było jako „ grodziskie serce z pianką”.

Z kolei w dziedzinie sportu z klubu piłkarskiego „Groclin-Dyskobolia”, który odnosił wielkie sukcesy w kraju i zagranicą oraz jego znakomitego zaplecza, mamy tu na myśli stadion z pięcioma boiskami treningowymi, kortami, kręgielnią i centrum medycznym. Marek Małecki podkreślał, że coraz częściej widzi na ulicach miasta i jego okolic mieszkańców, którzy biegają. Jedni robią to dla zdrowia inni dla zabawy. To właśnie dla miłośników biegania, których z roku na rok przybywa powstał „Grodziski Klub Biegacza”, którego współzałożycielem jest właśnie Marek Małecki. Do dzisiaj Marek jest głównym motorem napędowym i dyrektorem półmaratonu.

opr. PW


Strona Organizatora