Menu

Nasz Patronat. 1. Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego w Wierzenicy

24 maja 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, Zapowiedzi
Nasz Patronat. 1. Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego w Wierzenicy

Nasz Patronat. W malowniczym okolicach Wierzenicy (gmina Swarzędz) odbędzie się I Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego na dystansie 5 kilometrów. Bieg wpisuje się w obchody 380 lat Swarzędza i 865 lat Wierzenicy. Patronat sprawuje burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Bieg pod egidą  „Biegaj i Zwiedzaj”.

Trasa wiedzie w pobliżu Dworku Cieszkowskiego, Alejami Poetów i Filozofów, którymi przechadzał się słynny społecznik i filozof August Cieszkowski. Podczas biegu odbędzie się rodzinny piknik oraz będzie okazja do zwiedzenia z przewodnikiem zabytkowego kościoła p.w. św. Mikołaja, który znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka. Limit uczestników wynosi 200 osób, by zachować klimat kameralności i niepowtarzalność imprezy.

Link do zapisów

Lista startowa


August Cieszkowski – wybitny patriota, ziemianin, filozof, działacz społeczny i polityczny. Autorem kilkudziesięciu publikacji z różnych dziedzin nauki pisanych po polsku, niemiecku i francusku. Szeroko znanym przez elity i świat naukowy ówczesnej Europy. Związany od 1842 r. z Wierzenicą i Swarzędzem.

Więcej o postaci Augusta Cieszkowskiego.