Menu

Nasz Patronat. Pomagamy w biegu! XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem!

3 stycznia 2019 - NEWSY
Nasz Patronat.  Pomagamy w biegu! XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem!

W sobotę 19 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 nad poznańską Maltą wystartuje XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Do pokonania będzie ok. 5, 5 km czyli dystans wokół  Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji OTULINA i Drużyny Szpiku. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło prawie 4 tysiące biegaczek i biegaczy. W tym biegu nie ma pomiaru czasu, kategorii wiekowych, dekoracji. To nie wyścig, ale bieg o charakterze towarzyskim. Każdy z uczestników biegnie ze „światełkiem” – czołówką, latarką itp. Zabronione jest bieganie z otwartym ogniem.

„Bieganie to najprostsza droga do dobrego zdrowia i najlepsza inwestycja prozdrowotna na lata, bo czym skorupka za młodu nasiąknie … Biegaczy nie potrzeba zachęcać do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Środowisko biegaczy chętnie wspiera w rozmaitych akcjach charytatywnych chorych i potrzebujących. Symboliczne Maltańskie Światełko rozpalane w styczniu płonie przez cały rok, by w kolejnym roku dołożyć kolejny płomień”, podkreśla pomysłodawca biegu maratończyk i dziennikarz Przemek Walewski.

Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. W tym roku Partnerem biegu jest również Fundacja OTULINA, założona przez poznańskiego onkologa prof. Dariusza Iżyckiego.

Każdy kto ukończy bieg zgodnie z jego Regulaminem, otrzyma na mecie pamiątkowy medal – cegiełkę. Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami.

Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a Patronem Honorowym prof. Dariusz Iżycki.


Link do zapisów

Link do listy uczestników

Regulamin