Menu

Nasz Patronat. Bieg SGH w Warszawie już 15 kwietnia!

11 kwietnia 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Bieg SGH w Warszawie już 15 kwietnia!

Bieg SGH to inicjatywa Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej, która ma na celu upowszechnianie sportu i kultury fizycznej oraz promocję zdrowego stylu życia. Na starcie stanie około tysiąca osób.
– Na starcie stanie cały przekrój biegaczek i biegaczy – od studentów i władz akademickich, po pracowników korporacji, dzieci ze szkół podstawowych i osoby starsze. Pragniemy zachęcić ludzi do aktywności fizycznej, przy okazji dając im możliwość spełnienia dobrego uczynku – dochód z Biegu SGH zostanie przekazany dla Mateuszka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni – zaznaczają organizatorzy.

W tym roku odbędzie się 5. edycja Biegu SGH, a dokładnie już 15 kwietnia 2018 roku, na którą po raz pierwszy przygotowujemy trzy trasy: 5 i 10 km oraz 1-kilometrową trasę dla dzieci.

Przeprowadzone są one ulicami Mokotowa, wokół budynku Szkoły Głównej Handlowej, oraz posiadają wymaganą atestację. Ponadto charytatywny charakter wydarzenia sprawia, że jest ono wolne od niezdrowej rywalizacji i pokazuje, jak istotny jest wpływ każdego człowieka na losy społeczeństwa. W organizację zaangażowani są również wolontariusze dzięki czemu  osoby niezwiązane z tym typem aktywności fizycznej zachęcone są do podjęcia pierwszego kroku w kierunku zdrowego trybu życia.

Bieg uzyskał patroant m.in. Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa  Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jesteśmy zaszczyceni, że w tym gronie jest także nasz Portal WSZYSTKOOBIEGANIU.pl. Ambasadorami zostali: Łukasz Oskierko, Julia Kotecka, Zabiegani.tv – Kamila Gąsiorek i Marcin Frej, a także Michał Bernardelli.