Menu

Nasz Patronat. JBL Super League Triathlon Poznań powraca nad poznańską Maltę!

31 sierpnia 2021 - NEWSY, Triathlon, Zapowiedzi
Nasz Patronat. JBL Super League Triathlon Poznań powraca nad poznańską Maltę!

W ramach JBL Super League Triathlon Poznań 2021 (17 – 19 września) najlepsi w kraju triathloniści zmierzą się w Mistrzostwach Polski na 1/2 dystansu. Oprócz nich do pozostałych startów stanie ponad tysiąc zawodników, w tym także dzieci. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy dla poznańskiego Szpitala im. Degi organizowana wspólnie przez CIECH Tri Tour i Fundację Pho3nix.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów płynąc, jadąc na rowerze i biegnąc. Tegoroczne zawody będą dodatkowo wymagające – zawodnicy staną na starcie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Mimo tego swój udział zgłosiło ponad tysiąc osób.

Zmagania odbędą się na trzech różnych dystansach, których meta i start będą mieścić się nad jeziorem Maltańskim. Na 1/2 dystansu, na który składa się przepłynięcie 1900 m, przejechanie rowerem 90 km i przebiegnięcie 21,1 km, zawody będą mieć status Mistrzostw Polski. W Poznaniu pojawią się najlepsi triathloniści z całego kraju, a sportowe emocje będą sięgać zenitu.

Super League Triathlon Poznań Fot. Maciej Kopiński

Zawodnicy zmierzą się także na 1/4 dystansu (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km) i 1/8 dystansu (pływanie: 475 m, rower: 22,5 km, bieg: 5,275 km). Na dystansie 1/2 i 1/4 wystartują również sztafety. Organizatorzy przewidzieli też trasy dla najmłodszych. W ramach startów PHO3NIX KIDS dzieci urodzone w latach 2013-2015 będą mogły wziąć udział w duathlonie, na który składa się bieg na 50 m, przejazd rowerem na 1 km i ponownie bieg na 100 m. Dzieci urodzone w latach 2008-2012 zmierzą się na dostosowanych do ich wieku dystansach triathlonowych: pływanie 100 m, rower 2 km, bieg 400 m.

Zapisy na zawody dla dzieci są otwarte aż do dnia startu (17 września 2021) lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc pod adresem: https://sts-live.pl/tritour. Jednak bez względu na uczestnictwo w zawodach, przez cały weekend wszystkie dzieci i młodzież będą mogły za darmo skorzystać ze sportowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów w strefie Pho3nix Kids Zone, gdzie czekać będą na nich skimboard, tor przeszkód, warsztaty sportowe, nauka gry w zośkę, strefa kreatywna, inspiracje tik tokowe i wiele więcej.

Poznański triathlon będzie także podsumowaniem akcji charytatywnej prowadzonej przez CIECH Tri Tour, organizatora wydarzeń triathlonowych i Fundację Pho3nix wspierającą młodych sportowców. Przygotowując się do zawodów, a potem także w ich trakcie, triathloniści pokonują kilometry, które przeliczają się na złotówki zasilające konto akcji na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Za każdego zawodnika, który ukończy triathlon, również na trasach dla dzieci, Fundacja Phoenix przekaże 100 zł na rzecz Szpitala. Natomiast ukończenie 1/2 dystansu, na którym zawody będą miały status Mistrzostw Polski, będzie honorowane wpłatą w wysokości 400 zł.