Menu

Słoneczna Puszcza Zielonka dla duathlonistów i biegaczy

4 listopada 2017 - NEWSY

Nasz Patronat. Piękna słoneczna pogoda i trasa wiodąca leśnymi duktami Puszczy Zielonka. To znaki rozpoznawcze pierwszych edycji Crossduathlonu Pobiedziska i Biegu „Konnym Szlakiem” 5 km.

Najszybciej trasę pierwszej edycji Biegu Konnym Szlakiem pokonał Marcin Langner z Kostrzyna (17:15), który finiszował przed Marcinem Stokowskim z Gorzkiego Pola (17:49) i Filipem Brzozowskim z Dalasewa (18:26). Wśród kobiet wygrała Patrycja Talar z Pobiedzisk (20:08), wyprzedzając Ewelinę Kasprzak z Gruszczyna (21:11) i Zofią Wawrzyniak z Poznania (22:32).

Duathloniści mieli do pokonania wymagającą i malowniczą trasę w Puszczy Zielonka. Pierwszy zameldował się na linii mety Radek Ostrowski z Puszczykowa (1:11:37). Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Wacko z Poznania (1:13:39), a na trzeciej Filip Mańczak z Kicina (1:13:42).

Wśród kobiet pierwsza ukończyła crossduathlon Magdalena Bąkowska z Poznania (1:39:36), która finiszowała przed Joanną Zbonik-Majchrzak z Poznania (1:41:21) i Agnieszką Hajduk-Nowicką ze Stęszewka (1:42:45).

Po sportowej rywalizacji był czas na piknik na terenie malowniczego ośrodka Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. Imprezie towarzyszyło nie tylko słońce, ale i sympatyczna atmosfera zarówno na trasie, jak i po zawodach.