Menu

Zmarł nestor wielkopolskich biegaczy Janusz Grzeszczuk …

27 kwietnia 2023 - NEWSY
Zmarł nestor wielkopolskich biegaczy Janusz Grzeszczuk …

Mistrz, bo tak o Januszu mówiliśmy, na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako prawdziwy Przyjaciel, z którym mogliśmy porozmawiać nie tylko o bieganiu. Odszedł od nas po długiej chorobie w wieku 83 lat … Cześć Jego pamięci!

To była niesamowicie barwna postać, zatem zawsze będziemy go wspominać przez pryzmat kolorowych zdjęć. Osobiście znałem go ponad 30 lat. Był niestrudzonym animatorem akademickiego biegania i przemierzyłem z nim jako reprezentant AZS-u Poznań wiele startowych szlaków w Europie. Mistrz zarażał bieganiem całe pokolenia nie tylko z akademickiego środowiska. Dobrze go znały także dzieciaki z przedszkola, ponieważ Janusz chętnie pomagał, gdzie tylko mógł.

Janusz był obecny na starcie każdej edycji Biegu po Schodach Collegium Altum. Z poznańską uczelnią ekonomiczną związany był przez całe życie, ale przygarniał także pod swoje trenerskie i menedżerskie skrzydła także studentów z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Podczas edycji Biegu po Schodach Collegium Altum w 2019 r. miałem zaszczyt wręczyć Mistrzowi księgę „Pantenon Polskiego Sportu”, w której podpisali się uczestnicy biegu.

Mistrzu, nie tylko ja wierzę, że będziesz kibicował, gdzieś tam z góry, biegaczom. Nie tylko tym, którzy mieli szczęście uścisnąć Tobie dłoń. Dziękujemy Januszu za dobre słowa i czyny, a z pewnością kiedyś znowu się spotkamy i powspominamy …

Przemek Walewski