Menu

„Babie lato” na „piątkę” w Swarzędzu

18 września 2017 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
„Babie lato” na „piątkę” w Swarzędzu

Prawdziwe polskie „babie lato” powitało uczestników V Biegu Agrobex Zalasewska Piątka w Swarzędzu . Biegacze i miłośnicy nordic walking mieli do pokonania 5-kilometrową trasę prowadzącą w większości malowniczym lasem. Bieg zaliczany jest do Cyklu 5/5 i projektu „Biegaj i Zwiedzaj”.

Wrzesień i październik to miesiące kiedy las odkrywa wszystkie swoje uroki. Czyste i przesycone wilgocią powietrze, bujna zieleń i wysyp grzybów. Ta ostatnia atrakcja dla uczestników zawodów dostępna była raczej po dobiegnięciu na metę. Na trasie do pokonania były dwa nowe mostki wybudowane specjalnie przez ekipę Agrobeksu. Większość biegaczy zna dobrze trasę, ponieważ startuje w prawie każdej edycji. Malownicza trasa przyciągnęła do Swarzędza panią Marię Pańczak, słynną „Parasolkę”. Pani Maria (rocznik 1939) pokonała leśne ścieżki w dobrej formie i z uśmiechem na ustach, a na mecie zachwycała się czystym powietrzem.


Najszybciej zalasewską trasę pokonał Jakub Tracz ze Swarzędza (17:30), wyprzedzając innego swarzędzanina Mateusza Jaśniewicza (18:02) oraz Macieja Kowalskiego z Gułtów (18:40). Wśród pań jako pierwsza finiszowała Marysia Lisiak z Zalasewa (21:49) przed Dorotą Przybylak ze Swarzędza (22:45) i Agnieszką Ewertowską z Kobylnicy (25:10).

Puchary dla najlepszych z gminy Swarzędz wręczył osobiście Marysi Lisiak i Jakubowi Traczowi burmistrz Marian Szkudlarek.

Z każdą edycją zalasewskiej piątki przybywa też miłośników nordic walking. Jako pierwszy przymaszerował na metę Krzysztof Świtała z Góry (37:23), a najlepszą piechurką okazała się Danusia Biernat z Mosiny (40:52).

Łącznie w zalasewskiej piątce wystartowały 153 osoby, a rozpiętość wieku pomiędzy najmłodszym a najstarszym uczestnikiem wynosiła 64 lata.

Zdjęcia Maciej Kopiński

Galerie zdjęć i relacje filmoweFinałowy bieg z Cyklu Agrobex 5/5 – VI Bieg Agrobex Zalasewska Piątka – odbędzie się 12 listopada na tej samej trasie. By zachować kameralność i atmosferę biegów organizatorzy ustanowili limit uczestników na 200 osób.

Zapisy i informacje o VI Biegu Agrobex Zalasewska Piątka