Menu

Jubileuszowa edycja Biegu o Puchar Kruka już w sierpniu

27 czerwca 2017 - Zdrowie

27 sierpnia, o godz. 11 w Suchedniowie wystartuje kolejna edycja Biegu o Puchar Kruka. Zawody łączące sportową rywalizację z atmosferą dobrej zabawy odbędą się po raz piąty. Jubileuszowa edycja biegu będzie obfitować w niespodzianki. Organizatorzy uruchomili już zapisy.

Zawodnicy będą mogli zmierzyć się na jednym z dwóch dystansów: 5 km lub 11 km. Wszyscy wystartują obok leśniczówki, na końcu ulicy Zagórskiej w Suchedniowie. Trasa biegu prowadzi drogami pożarowymi przez las. Okoliczna przyroda sprawia, że warunki do biegania są komfortowe i przyjazne dla zwolenników aktywności fizycznej.

Na pokonanie trasy uczestnicy mają 1 godz. 45 min. Zawodnik, który najszybciej przebiegnie dystans 11 km zostanie uhonorowany Pucharem Kruka. Osoby z kolejnymi dwoma najlepszymi wynikami oraz trzech uczestników, którzy najszybciej pokonają trasę na 5 km, dostaną statuetki. Wszyscy entuzjaści biegania zostaną odznaczeni pamiątkowymi medalami.

W Biegu o Puchar Kruka mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej, którzy ukończyli 16 rok życia. Niepełnoletni zawodnicy muszą posiadać pisemną zgodę rodziców.  Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Biegu o Puchar Kruka powinni zarejestrować się do 22 sierpnia za pośrednictwem strony www.pucharkruka.pl. Opłata startowa wynosi 20 zł (30 zł w dniu zawodów).

Bieg o Puchar Kruka:
Pierwszy Bieg o Puchar Kruka odbył się 1 września 2013 roku. Organizacją zawodów biegowych zajęli się trzej sympatycy biegania Emil Naszydłowski, Michał Janduła i Adam Podeszwiak. Chęć krzewienia kultury fizycznej, propagowania zdrowego stylu życia, a przede wszystkim stworzenia czegoś nowego, zwyciężyła nad brakiem doświadczenia. Sukces pierwszej edycji utwierdził organizatorów w przekonaniu, że warto kontynuować tę ideę. Suchedniowski bieg z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów biegania. Szczegółowe informacje na: www.pucharkruka.pl

Dodaj komentarz